המניע לרצח בפתח תקווה: בעיות פוריות

משפחתם של בני הזוג אבי ומסלץ' אנדארגה, שנמצאו אתמול מתים בדירתם בפתח תקוה עדיין מתקשים לעכל את מה שאירע. מחקירת המקרה מסתמן כי הבעל כעס על אשתו על כך שלא הצליחה להיכנס להריון ולכן על פי החשד דקר אותה ותלה עצמו

מחקירת מקרה הרצח וההתאבדות אתמול בפתח תקוה, עולה החשד כי המניע למקרה היה בעיות הפוריות של הזוג. בני משפחתם של בני הזוג חושפים כי השניים התקשו להביא ילדים לעולם, מה שגרם למתח רב ועימותים בניהם.

על פי עדויות של מקורבים לשניים, הבעל החשוד ברצח אבי אנדארגה, חש בושה מכך שלא היו לו ילדים. לדבריהם היו לזוג בעיות פוריות, ולאחר הבעל חזר מביקור מולדת באתיופיה וביקר אצל מטפלים שונים היה בטוח בדעתו כי אשתו מסלץ' היא זאת שאינה יכולה להיכנס להריון.

דודתה של הנרצחת סיפרה ל"ידיעות אחרונות" כי מסלץ' שחששה שבעיית הפוריות היא אצל בעלה, ביקשה ממנו לעבור טיפולים ובדיקות. הוא למרות זאת אמר בתגובה "את לא רוצה ילד ממני ולכן את ממציאה תירוצים".

לא היו מקרי אלימות קודמים

אנדארגה בן ה-43 חשוד שרצח את אשתו בת ה-32 ברחוב מסריק בפתח תקוה ואז שם קץ לחייו בתליה במרפסת ביתם. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי לזוג שעלה לפני שלוש שנים לארץ לא נרשמו מקרי אלימות קודמים.

אתמול לפנות בוקר הגיעה המשטרה לביתם של הזוג לאחר ששכניהם דיווחו על צעקות חזקות הנשמעות מקומתם. דלת הבית הייתה נעולה, וכוחות המשטרה נאלצו לפרוץ אותה כדי להיכנס פנימה. "עמדנו בדלת הדירה ושמענו אנחות של אישה מצידה השני. מיד פרצנו את הדלת", תיאר עוזר ראש משרד החקירות בתחנת פתח תקווה, פקד יגאל חסדאי שהגיע למקום, "כשנכנסו פנימה מצאנו את האישה כשהיא מתבוססת בדמה בסלון הבית".

במקביל, הבחינו השוטרים בגבר, בעלה של האישה, כשהוא תלוי על סורגי המרפסת כשהחבל כרוך סביב צווארו. על פי החשד, כשהגיעו השוטרים לדלת ודפקו עליה היה הבעל עדיין בחיים, וכששמע את דפיקות השוטרים ניגש למרפסת, קשר חבל אל סורגי המרפסת והשליך את עצמו מהחלון. במקום נמצאו שברי בקבוקים, ככל הנראה עדות למאבק בין השניים. בנוסף, התגלה בדירה אולר, שככל הנראה שימש את הבעל לביצוע הרצח.

האישה, שנדקרה פעמים רבות בכל חלקי גופה, הייתה עדיין חיה ובמצב קשה, כשהיא חסרת הכרה. צוות מד"א שהגיע לזירת האירוע ניסה להצילה בפעולות החייאה ממושכות אך מאוחר יותר כאמור, נפטרה מפצעיה בבית החולים "בילינסון" בעיר. מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי הזוג, שעלה לארץ בשנת 2007 אינו מוכר למשטרה ולא הוגשו בעבר תלונות בגין אלימות. בדירה לא היו בעת המקרה בני משפחה אחרים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק