לכבוד החנוכה: גונבים חנוכיות פאר

לקראת חג החנוכה גם העבריינים מעדכנים את המלאי שלהם – הלילה נפרצה חנות כלי כסף יוקרתית ברעננה. השלל: בעיקר חנוכיות פאר מכסף בשווי עשרות אלפי דולרים, שאותן הגנבים מתיכים לנוכח הזינוק במחירי המתכות היקרות

חנות "הצורפים" שממוקמת ברחובה הראשי של רעננה אמנם מצוידת במיטב מערכות ההגנה וההתראה, אבל זה לא הפריע לכמה גנבים לפרוץ אליה בשעה 4:00 לפנות בוקר, כשהם פשוט "נוגחים" עם הג'יפ בחלון הראווה, יוצרים פתח כניסה צר ואז אוספים במהירות את התכשיטים, עם דגש על חנוכיות הכסף.

"כסף זו מתכת יקרה", מסביר רפי ברקוביץ', מנהל חנות "הצורפים". "גם המפעל עצמו מלא בכסף וגם החנויות עצמן. זו הזדמנות טובה לנסות לגנוב כשיש הרבה סחורה", הוא מנסה להסביר את המניע של הפורצים.

מתיעוד מצלמות האבטחה עולה כי הפורצים המתוחכמים לא התרגשו יתר על המידה כשהאזעקה החלה לפעול והמשיכו בשלם, תוך כדי שהם מסתכנים להיתפס "על חם". כאשר אחד הפורצים התקשרה לחדור דרך הפתח הצר, הוא חזר לג'יפ והתנגש בחלון פעמים נוספות, עד להרחבת הפתח.

כעת מעריכים במשטרה כי החנוכיות שנגנבו הותכו, מאחר שלמכור אותן שלמות מגביר את הסכנה להיתפס. הדבר אמנם מפחית את ערכן, אך מאפשר לגנבים להמשיך בזממם מבלי להיתפס.

על פי מנהל החנות, היו שלוש פריצות נוספות באותו המקום בשלוש השנים האחרונות ועוד עשרות פריצות שלא הצליחו. רק בחודש שעבר נגנבו חנוכיות בשווי כולל של מאות אלפי דולרים ועד עכשיו - אף מקרה לא פוענח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק