הרב מוטי אלון שובר שתיקה

במשך שמונה חודשים נמנע הרב מוטי אלון מלהתייחס לטענות נגדו על ניצול מיני. אבל לנוכח העדויות המפורטות שהתפרסמו בסוף השבוע - הוא לא יכול היה לשתוק עוד. לתומכיו בבית הכנסת אמר אמש: "זה היה דיאטה לאגו. כשעושים דיאטה, זה, תאמינו, בהתחלה קשה"

אל מול מאות אנשים בבית הכנסת ברמת אשכול בירושלים, שבר אתמול הרב מוטי אלון שתיקה של שמונה חודשים, וסיפר איך הרגיש כשראה את העדויות שמפרטות את מעשיו לכאורה, כפי שהתפרסמו בסוף השבוע.

"אני מספר סיפור קטן, דוגרי, אמיתי. אני מרגיש שאני חייב להגיד אותו", אמר . "אולי אני נוגע פה בנקודה רגישה. הגעתי לבית חותני, וכשאני מגיע בדלת יש את ה'נשמה' (עיתון). האמת, בכלל לא הסתכלתי, באמת לא. אבל פתאום - זה לא נשמע טוב - פתאום אני רואה אותי בתוך שקית. אז פתחתי את השקית כדי לראות איך אני נראה בתוך השקית. הריני מודיעכם: הייתי הפוך עד אחר הצהריים שנסעתי לשיעור בבת ים".

אל השיעורים של הרב אלון ברחבי הארץ ממשיך להגיע קהל רב, בדרך כלל הוא עוסק רק בדברי תורה, אבל לפעמים דברי התורה נועדים כדי לשלוח מסרים לחברי "פורום תקנה". אתמול, לדוגמא, הוא דיבר על אחי יוסף שמכרו אותו.

בכל הדברים של הרב לא נאמרה הכחשה או הודאה באישומים המיוחסים לו, שחלקם עדיין ממתינים החלטת הפרקליטות. אמש הוא גם הסביר למה ימשיך שלא להתייחס לעצם ההאשמות. "הטעות הכי גדולה שלך היא במקום להגיד 'אני אשם', אתה אומר 'אני ענייני'. שלא ינוול אותך עוד. המנוול נהנה מזה, הוא ימשיך. אתה תיחשב חלש. אתה צריך להבין את כללי העולם. זה היה דיאטה לאגו. כשעושים דיאטה, זה, תאמינו, בהתחלה קשה".

גם חברי פורום תקנה גזרו על עצמם שתיקה בנושא, ובין שתיקה לשתיקה, כולם לא מפסיקים לדבר ולהחליף האשמות.

"הרב חיבק אותי ממש חזק והתחיל לנשק אותי נשיקות ארוכות"

"הוא לקח אותי לחדרו הפרטי בישיבה, הושיב אותי לידו על הספה ולקח את ראשי על כתפו. הרב חיבק אותי חזק ממש והתחיל לנשק אותי נשיקות ארוכות... ואז הוא אמר לי שאני יכול לנשק אותו גם" - זו רק עדות אחת מתוך עדויות רבות של המתלוננים בפרשת הרב מוטי אלון, כפי שנחשפו בסוף השבוע בעיתון ידיעות אחרונות.

"זה היה לי ממש מוזר", אמר משה (שם בדוי), אחד הצעירים, בווידוי הכואב בפני פורום תקנה. "ניסיתי לנשק אותו, אבל לא אהבתי את זה והרב המשיך. כל הזמן רק חשבתי: 'מה לעשות?'. מצד אחד, זה רב מוערך ומצד שני, ממש לא נוח לי", סיפר הצעיר כשהוא דומע וגולל מסכת ארוכה של התעללות.

המקרה של משה, כפי שעולה מהוידויים אינו היחיד. "הרב התחיל לשאול אותי מה נטיותיי המיניות", סיפר איליה (שם בדוי), "ואז זה גלש לחיבוקים. בהתחלה זה היה חיבוק ידידותי ופחות מיני ואז זה התהפך. מחיבוקים זה עבר להיות קטע שאני מתבייש לדבר עליו. הורדנו את החולצות... והיו גם נשיקות בעלות אופי מינית... ממש צרפתית. בהמשך עברנו לנגיעות באיברי המין, ללא גבולות".

סניגורו של הרב: לא נשתתף בפסטיבל התקשורתי

אחד המתלוננים אף סיפר לחברי הפורום כי כאשר הוא וחברו היו בני 12 ו-13, נהג הרב להגיע בלילות ולגעת באזור איברי המין שלהם. מעיון בדברי התגובה של אלון עלה כי הוא אכן הודה בעיקרי הדברים. "לטענתו היה מספר מצומצם של מקרים שבהם הטריד בנגיעה את חברו של המתלונן. לדבריו סבר שהמתלוננים לא היו מודעים למה שאירע ולכן לא פנה אליהם בבקשת סליחה", כתבו חברי פורום תקנה.

בתגובה לפרסום בידיעות מסר עו"ד יאיר גולן, עורך דינו של הרב מוטי אלון, כי חקירת המשטרה בעניינו של הרב התייחסה לטענות המועלות בכתבה. "הרב שיתף פעולה עם המשטרה ומסר את גרסתו ביחס לכל טענה שהוצגה כלפיו בחקירה", אמר עו"ד גולן.

"בכוונת הרב אלון ובכוונתנו כבאי כוחו להמשיך בהתנהלות עניינית, מתוך ביטחון מלא שהרב לא עבר כל עבירה שהיא. הצגת הדברים כאילו הרב הודה בפני חברי פורום 'תקנה' בביצוע מעשה כלשהו מן המעשים המיוחסים לו הינה עיוות מוחלט של האמת. אין בכוונתו של הרב להשתתף בפסטיבל תקשורתי ולא מכובד זה", נכתב עוד בתגובה.

המשטרה מצאה תשתית ראייתית נגד הרב

בחודש אוגוסט האחרון חלה התפתחות בפרשת הרב מוטי אלון, כשהמשטרה המליצה להעמיד לדין את מי שנחשב לאחד הדמויות הבולטות בציונות הדתית בגין ביצוע מעשים מגונים בשני קטינים. "נמצאה תשתית ראייתית נגד הרב אלון בביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בקטין", אמרו אז במשטרה לאחר שבדקו את חומר החקירה על פי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין.

הפרשה שהסעירה את הציונות הדתית נחשפה בפברואר האחרון. פורום תקנה נגד ניצול מיני, הכולל רבנים בכירים ואנשי חינוך, אישר, לאחר גל של שמועות עיקשות, כי "הגלה" את הרב מוטי אלון מתפקידו בשל חשד שהטריד מינית את תלמידיו. הרב אלון מנגד טען שעזב מרצונו.

במהלך החקירה שהוטלה על יחידת להב 443, בראשות ניצב משנה אפרים ברכה, נערכו מספר בדיקות לאיתור מתלוננים שנפגעו מינית על ידי הרב. תוך כדי מהלכי הבדיקה, הביע אחד הנערים את הסכמתו למסור עדות מפורטת אודות מעשים מגונים בכוח שביצע בו לכאורה אלון בין השנים 2005-2006.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק