מנכ"ל משרד הפנים הודה שרכש קרקעות במרמה

שחיתות בצמרת: מנכ"ל משרד הפנים גבי מימון נשבר בחקירתו והודה כי אנשי קש סייעו לו לרכוש חמש חלקות קרקע, בהן התחלק עם איש העסקים עופר גואטה. מימון יצא לחופשה בתיאום עם אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה

מנכ"ל משרד הפנים גבי מימון הודה בחקירתו במשטרה, כי היה מעורב בעסקי הקרקעות במושב בנימין. בקול ישראל דווח הבוקר, כי מימון הסביר לחוקרים שאנשי קש סייעו לרכוש חמש חלקות קרקע, בהן התחלק עם איש העסקים עופר גואטה.

מימון שוחרר כיממה אחרי שנעצר והבוקר התברר כי השחרור בוצע בשל הודאתו. עוד נודע, כי מימון יצא לחופשה בתיאום עם אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה.

חשד לעבירות מרמה, הלבנת הון וזיוף

גבי מימון נעצר לפני שבוע בחשד לעבירות של מרמה, הלבנת הון וזיוף. חשוב לציין שהעבירות אינן קשורות לתקופת עבודתו במשרד הפנים ולכן אין חשד להפרת אמונים.

בפרשה נעצרו גם שני חשודים נוספים - אלי אסקוזידו יו"ר מועצת נחל שורק ומשה צבי פרידמן. אסקוזידו נחשד בעבירות של מרמה, זיוף, הפרת אמונים, ועשיית פעולה אסורה ברכוש במסגרת תפקידו כיו"ר המועצה. 

הפרשה כולה מתמקדת במתן זכויות בחמש חלקות שמוגדרות קרקע מדינה במושב יד בינימין, שהיו מיועדות למפוני גוש קטיף. על פי החשד, מימון התכוון להשתמש בפרדימן ובאמו כדי לרכוש שתי חלקות הרשומות על שמם, כיוון ששעמדו בתנאי המכרז בניגוד אליו.

בהסכמה בין עורכי דינם של השלושה לבין המשטרה, החליטה השופטת דורית רייך שפירא להאריך את מעצרם עד היום בערב בשעה 20:00, לצורך המשך החקירה. מימון צפוי להשתחרר הערב, בעוד ההחלטה בנוגע לשניים האחרים תתקבל בהתאם להתקדמות החוקרים, כאשר שלושת עורכי הדין ביקשו לציין שההסכמה להארכת אינה מהווה הודאה במעשים המיוחסים למרשיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק