החשודים ברצח בלוד שוחררו לביתם

הרוצח עדיין מסתובב חופשי? המשטרה שיחררה למעצר בית את שלושת בני משפחתה של עביר אבו קטיפן, שנרצחה בשבוע שעבר בלוד. תחילה נחשד כי השלושה היו מעורבים בגל הרציחות בעיר, אך כעת לא ברור אם הם אלה העומדים מאחורי האירועים החמורים

קשיים בפענוח מקרי הרצח בלוד: בית משפט השלום ברמלה שיחרר הערב למעצר בית את בעלה, גיסה ואחיינה של עביר אבו קטיפן שנרצחה בשבוע שעבר בלוד.

שלושת בני המשפחה שנעצרו בסוף השבוע היו חשודים בהזמנת הרצח של אבו קטיפן בת ה-33, ושל סמי חיג'אזי שנורה בפתח לשכתו של ראש העיר, אלא שהיום קבעה השופטת: "לא מצאתי כי קיימת תשתית ראייתית המצדיקה את המשך המעצר".

מוקדם יותר היום האריך בית המשפט את מעצרם של האחים מוסרתי מרמלה, אך המשטרה שינתה את החשדות המיוחסים להם. תחילה חשדה המשטרה כי הם היו שכירי החרב שביצעו את הרצח, אך בדיון היום התברר כי החשד הוא סיוע בארבעה מעשי רצח בלבד.

 דפוס דומה במקרי הרצח

ביום שלישי בשבוע שעבר נרצחה אבו קטיפן, אם לחמישה ילדים, לאחר שנורתה מנשק אוטומטי בזמן שנסעה ברכבה. במשטרה ממשיכים לבדוק אם הרצח הזה קשור לרצח הקודם בעיר, זאת בעקבות העובדה כי דפוס הרצח דומה: בשני המקרים נורו מספר יריות מטווח קצר והיורה או היורים נמלטו מהמקום.

לפני כשלושה שבועות, נורתה למוות צעירה בת 27 מטווח אפס על ידי אלמונים, בעת שישבה במכונית עם בתה בת השמונה ואחיה. זה היה הרצח השני בתוך 48 שעות שמתרחש בלוד באותו סגנון אכזרי, ובמשטרה בודקים אם יש קשר בין האירועים.

אמל חלילי, תושבת לוד בת 27 ואם לשלושה, נורתה בפלג גופה העליון לעיני בני משפחתה בעת שישבה ברכב מאזדה סמוך למסילת הרכבת ברחוב הלן קלר בעיר. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים "אסף הרופא" בראשון לציון, שם קבעו הרופאים את מותה כתוצאה מאיבוד דם מסיבי. בתה ואחיה שהיו איתה ברב נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

יומיים קודם לכן נרצח סאמי חיג'אזי נרצח מחוץ לבניין עיריית לוד לעיני בתו כבת ה-12, כתוצאה מירי שאירע במקום. חיג'אזי, תושב לוד בן 41, נפצע בראשו. מותו נקבע בבית החולים "אסף הרופא".

הירי אירע בכיכר המרכזית בעיר, כיכר השוטר. אנשי כוחות ההצלה ומגן דוד אדום הגיעו למקום, טיפלו בפצוע ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא, תוך מאמצי החייאה רבים שכאמור נכשלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק