יהלומים גנובים בשווי מיליון דולר התגלו בישראל

שיתוף פעולה בין משטרת בלגיה למפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב הביא לאיתור יהלומים בשווי של כמיליון דולר, שנגנבו בתחילת השנה בבלגיה. היהלומים התגלו לאחר שאותר משלוח מישראל לניו-יורק ובו חלק מאבנים היקרות. 3 ישראלים נחקרו עד כה בפרשה הסבוכה

היהלומים הגנובים התגלו בישראל (חדשות 2)

יהלומים לנצח: משלוח של יהלומים בשווי של קרוב למיליון דולר, שנגנבו בתחילת השנה בבלגיה, נמצאו בתום חקירה מסועפת בישראל. בפעילות משותפת של משטרת בלגיה ומפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב נמצאו שלושה ישראלים שהחזיקו ביהלומים היקרים - שהוחזרו לבעליהם.

הפרשה הסבוכה החלה לאחר שבתחילת השנה נגנבו 120 יהלומים יקרים בשווי שעולה על מיליון דולר מבעל מלטשה מבלגיה. המחלקה המיוחדת לגניבת יהלומים במשטרת בלגיה פתחה בחקירה המאומצת במטרה לעלות על עקבותיהם של הגנבים.

מהחקירה עלה כי הגנב הגיע תחילה להולנד שם מכר 10 יהלומים. אחר-כך עבר על פי החשד לפריז, שם לרוע מזלו נגנבו ממנו יתר היהלומים, על ידי כייס מאלג'יריה. בשלב זה נעלמו עקבותיהם של היהלומים הגנובים, עד למפנה בחקירה שהחל לאחרונה.

אותרו 72 יהלומים

ראש מפלג ההונאה ת"א, סנ"צ איציק גטניו, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "לניו-יורק הגיע משלוח של 43 יהלומים, שזוהו כיהלומים הגנובים מבלגיה. כאשר נבדק מיקום השולח בתברר שמדובר בסוחר ישראלי".

לאחר שיתוף פעולה בין מפלג ההונאה ת"א למשטרת בלגיה, אותרו שלושה ישראלים שהחזיקו ביהלומים הגנובים והם נלקחו לחקירה. אצל אחד מהחשודים אף נמצאו 19 מהיהלומים האבודים. עד כה אותרו כבר 72 מהיהלומים ומשטרת בלגיה ממשיכה בחיפושים אחר הנותרים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק