המשטרה: "מבקר העירייה שלח את נערת הפיתוי לרנטגן"

שמעון אלון, מבקר עיריית נתיבות, הכחיש את מעורבותו בשליחתה של "נערת פיתוי" לרב איפרגן. אך היום ממליצה המשטרה לפרקליטות לפתוח בהליכי אישום בפרשה וקובעת - אלון, המקורב לחצר הבאבא ברוך, שלח צעירה ל"רנטגן" במטרה לפתות אותו ולתעד. ההחלטה עוברת כעת לפרקליטות

בתום חקירה של שלושה חודשים בנושא קובעת היום המשטרה כי שמעון אלון, מבקר עיריית נתיבות, הוא האיש ששלח "נערת פיתוי" לרב איפרגן - "הרנטגן", ולרב נוסף בעיר נתיבות. זאת, על פי החשד, במטרה שהיא תגיע עמם למצב אינטימי ותתעד אותו.

המלצת המשטרה בנושא עוברת כעת לפרקליטות המדינה, שתכריע האם להגיש כתב אישום כנגד אלון. מבקר העירייה נחשב בעיר למקורב לחצר היריבה של הבאבא ברוך, ולכן זכתה הפרשה לכינוי "מלחמת הבאבות".

"רק הייתי שותף בשיחה"

בראיון בלעדי לחדשות 2, הכחיש אלון בסוף חודש אוגוסט את מעורבתו במעשה. לדבריו אז, היוזמה להפללת הרבנים - הגיעה דווקא מאותה צעירה.

"הראשוניות של הפנייה הייתה שלה", אמר. "היא סיפרה לי על הפעילות שלה עם אישיות רבנית מקומית. לאחר מכן אמרה לי, 'מה אתה אומר אם אביא לך תיעוד של ההתנהלות עם אותה אישיות?'. לא יזמתי שום דבר, אפילו את הסכומים היא נקבה. רק הייתי שותף בשיחה".

אלון נעצר באמצע אוגוסט בחשד למעורבות בפרשה שמסעירה את נתיבות, נחקר, שהה במעצר בית במשך חמישה ימים ושוחרר בערבות. "פתאום היא באה, מעלה את השם שאתה ציינת בשיחה (הרב איפרגן) וזה הפתיע אותי. היא זאת ששאלה 'איזה סכום תיתן לי'".

"היא רצתה להכשיל אותי"

בהקלטות שיחות הטלפון בין אלון לבין הצעירה, נשמעת הצעירה שואלת: "כמה תמונות צריך?", ואלון לכאורה עונה לה: "לא משנה, שלוש, שתיים". לאחר מכן השניים דנים בצילומים - עם בגדים או בלי בגדים.

"אבל מה לצלם בהן?", נשמעת הצעירה שואלת. "נגיעה, מחזיק, לא יודע". היא ממשיכה לשאול ואלון נשמע עונה לכאורה: "מה אכפת לי, העיקר שיחבק אותך, יעשה משהו, שייגע לך בחזה".

בשיחה נוספת נשמעת הצעירה אומרת, "גם אם אני אעשה דבר כזה עם הרנטגן זה לא יהיה 50 (אלף שקלים), מה אני פראיירית?". בראיון הבלעדי הוסיף אלון, "לא שילמתי לה ולא ציידתי אותה. שקל לא קיבלה. היוזמה, השמות, הכול היה שלה".

"אני לא מכיר את הרנטגן, לא דיברתי איתו מעולם. אני מעריך את האיש, אף פעם לא חשבתי לפגוע באישיות כזאת, אין לי שום קשר אליו. זה נפל עליי, היא רצתה להכשיל אותי", אמר אלון שנחשב למקורב לחצרו של הבאבא ברוך, לה יריבות ארוכת שנים עם חצר הרב איפרגן, על יוקרה ובעיקר על הכסף של המאמינים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק