הפרובוקציה החדשה של בני סלע: רצחתי את תאיר ראדה

במסגרת שלב ההוכחות במשפטו של האנס הסדרתי, בו הוא נאשם בבריחה ממשמורת חוקית, טען סלע שלא קיבל את מלוא חומר החקירה כדי להתכונן כמו שצריך. יחד עם זאת הצהיר סלע כי במהלך בריחתו מהכלא ניסה לאנוס 3 נשים שונות בכרמיאל, וכי תקף ורצח את הנערה תאיר ראדה. סלע ביקש לדחות את הדיון עד שיקבל את מלוא חומר החקירה

האנס הסדרתי בני סלע ממשיך לעשות צרות: במסגרת העדות במשפטו על הבריחה המפורסמת, טען היום סלע כי הוא זה שרצח את הילדה תאיר ראדה בקצרין, וגם כי ניסה לאנוס עוד שלוש נשים בזמן שנמלט ממאסר, לפני כארבע שנים. יצויין כי בעבר כבר נבדקו דיווחים שקשרו את סלע לפרשת רצח תאיר ראדה, אשר שללו את מעורבותו מכל יסוד.

כנגד סלע, עליו נגזר העונש החמור ביותר שקיבל עד כה עבריין מין בישראל - 35 שנות מאסר בפועל, מתקיים בימים אלה משפט בגין בריחתו ממשמורת חוקית. הוא נמלט אז בשעה שהובא לדיון בעניין עתירה שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב - עתירה אחת מני רבות שהגיש סלע, שנחשב ל"שיאן העתירות" לאורך השנים.

סלע ניצל רגע של חוסר תשומת לב מצד הסוהרים ששמרו עליו, זינק מעל הגדר ונמלט אל החופש - עד שנתפס שוב כעבור כשבועיים באזור נהריה.

היום, עם תחילת שלב ההוכחות במשפטו בבית המשפט בראשון לציון, ביקש סלע לדחות את הדיון וטען כי לא קיבל את מלוא חומר החקירה כדי להתכונן כמו שצריך. יחד עם זאת, ביקש סלע למסור הצהרה בפני בית המשפט, בה אמר כי במהלך הבריחה שלו מהכלא "הוא ניסה לאנוס שלוש נשים שונות בכרמיאל וכי תקף ורצח את הנערה תאיר ראדה".

למרות בקשתו של "העותר הסדרתי" לדחות את הדיון, הבהיר התובע בתיק כי כל החומר נמצא ברשותו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

ביהמ"ש כבר קבע: רומן זדורוב רצח את תאיר ראדה

בחודש שעבר, הרשיע בית המשפט המחוזי בנצרת דווקא את רומן זדורוב ברצח תאיר ראדה ושלח אותו למאסר עולם. המשפחה קיבלה את הכרעת הדין בהתפרצות רגשות. אמה של תאיר, אילנה, פרצה בבכי והתקשתה לעצור אותו דקות ארוכות. בעלה שמואל תמך בה, כשבידו השנייה הוא מחזיק את תמונתה של תאיר ומציג אותה לנוכחים באולם.

בהמשך התייחס האב שמואל לגזר הדין שניתן לרוצח בתו. "צריך לרצוח את רוצחי הילדים. זדורוב הוא נחש בעל דם קר", אמר בראיון לגלי צה"ל. "הוא רוצח בן בליעל, היה שונא שנאת מוות, שנא את הילדים בבית ספר. זה יכול היה להיות כל אחד אחר. הוא רצה לפרק ילדים בתוך בית הספר".

"אין יום שאני לא בוכה על הילדה שלי, שהיא לא עולה במחשבתי", המשיך ראדה. "אין נחמה לדברים האלו. חיכינו ליום הזה, זה לא פשוט. המוח לא קולט, ואתה לא מבין שהלכה לך הילדה". "אני כולי תקווה שנצליח לשמור על אחדות גם אחרי החלטת בית המשפט", סיפר ראדה בהתייחסו לדיווחים על הפגיעה במשפחה בשנים שלאחר הרצח. "תאיר לא תחזור בעוד שבוע או בעוד חודש. אנחנו מציאותיים".

שופטי המחוזי הטילו על זדורוב עונש מאסר עולם בגין עבירת הרצח וכן עונש שנתיים מאסר בפועל בחופף למאסר העולם. בנוסף, נגזרה על זדורוב שנת מאסר אחת על תנאי למשך שנתיים.

"נקבע כי מדובר במארג ראייתי, איכותי, צפוף, אשר לא הותיר ספק בדבר אשמתו של הנאשם רומן זדורוב ברצח", כתבו סגן נשיא בית המשפט השופט יצחק כהן והשופטים חיים גלפז ואסתר הלמן בהכרעת הדין, מוקדם יותר הבוקר. "אין לנו כיושבים בדין לא חרבות ולא כידונים, לא מטוסים ולא תותחים, בפנינו הראיות כפי שהונחו על שולחננו, ההלכות הקובעות, מצוות המחוקק ושורת ההגיון".

"הנאשם שיקר במצח נחושה בביהמ"ש, נהג במניפולטיביות, הלך ביום הרצח בעקבות המנוחה, הסתיר את אוזניות הנגן מתחת לחולצתו על מנת שלא תתלכלכנה ואז, בקור רוח, שיסף את גרון המנוחה, השליך את המכנסים שלבש ביום הרצח, שבר והעלים את להב הסכין היפנית בה ביצע את הרצח הנתעב וניקה את נעליו ואת טבעת הנישואין שענד מדם המנוחה".

ב-6 בדצמבר 2006 נמצאה גופתה של ראדה, בת 13 מקצרין שברמת הגולן, בחדר השירותים בבית ספרה "נופי גולן". על גופתה נמצאו סימני דקירה רבים וניכר כי היא נרצחה באכזריות רבה. במהלך החקירה נבדקו כיווני חקירה רבים, אולם בסופם נעצר חשוד אחד בפרשה: רומן זדורוב, פועל בניין בן 32 שעבד ביום הרצח בשטח בית הספר.