החיילים החשודים בגניבת ומכירת הנשק לעבריינים יישארו במעצר

בית הדין הצבאי בצריפין האריך היום ב-6 ימים את מעצרם של שלושת החיילים החשודים בגניבה ומכירת כלי נשק לגורמים עבריינים. חשד: בין החיילים שהיו אמונים על הגניבה עצמה לעבריינים תיווכה חולייה שתפקידה היה להסוות את העובדה שמדובר בנשק צה"לי

בית הדין הצבאי בצריפין האריך היום בשישה ימים את מעצרם של שלושת חיילי צה"ל, החשודים בגניבתם ומכירתם של כלי נשק רבים לארגוני פשע בישראל.

הפרשה המדאיגה נחשפה אתמול על ידי היחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרה. מפרטי הפרשה עולה, כי בתקופה האחרונה ערכה המשטרה, בשיתוף מצ"ח, חקירה בגין עבירות של גניבת כלי נשק מבסיס צה"ל במרכז הארץ והפצתם לגורמים עבריינים.

מהמשטרה נמסר כי מדובר בכלי נשק ארוכים, רובי סער מסוג אמ-16, מאג, מטול, רימונים ותחמושת רבה. שוויים של כלי הנשק והתחמושת מוערך במאות אלפי שקלים.

במסגרת החקירה, נחשפה רשת מחושבת היטב שכללה חיילים, להם הייתה אחריות על גניבת כלי הנשק והוצאתם מתוך הבסיס, אנשי תיווך אשר תפקידם היה לקלוט את כלי הנשק ולמכור אותם הלאה וכאמור, גורמים עבריינים אשר אליהם הופצו כלי הנשק הצה"ליים.

"ניצלו מעמדם בבסיס"

"לאחר שנאספה תשתית ראייתית כנגד חברי הרשת, בוצע מעצרם של חמשת המעורבים", נמסר אתמול מהמשטרה. "בחקירתם, מודים חלק מהמעורבים במיוחס להם ואף קושרים אחרים לביצוע העבירות. צפויים מעצרים נוספים".

רב פקד תומר כהן, ראש מחלק חקירות בימ"ר מרכז, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "החיילים ניצלו את מעמדם בבסיס כדי לנטרל את אמצעי ההגנה, לגנוב את הנשקים ולהעביר תמורת תשלום לחוליית התיווך, שהסתירה את הנשקים ואז העבירה אותם לעבריינים".

"בין היתר אותה חולייה גם טשטשה עקבות והסוותה את מקור הנשקים", הוסיף רב פקד כהן. לשאלת חדשות 2 על הדרך בה נחשפה הפרשה, אמר שלא ניתן כרגע לפרט עוד אך אמר כי נבדקת אפשרות לפיה אותם נשקים שומשו בפעילויות עברייניות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק