חשד: גנבו עשרות נשקים ומכרו לעבריינים

המשטרה ומצ"ח חשפו במהלך חקירה סמויה רשת של גניבת כלי נשק ותחמושת מבסיסי צה"ל ומכירתם לעבריינים. בין החיילים שהיו אמונים על הגניבה עצמה לעבריינים תיווכה חולייה שתפקידה ע"פ החשד היה להסוות את העובדה שמדובר בנשק צה"לי. 5 נעצרו וצפויים מעצרים נוספים

חשד: מכרו נשק לעבריינים. ארכיון (רויטרס)

גנבו את הנשקים - ומכרו לעבריינים: היחידה המרכזית של מחוז מרכז חשפה היום פרשה מדאיגה ביותר, במרכזה עומד קשר בין חיילי צה"ל לארגוני פשע בישראל.

בתקופה האחרונה ערכה המשטרה, בשיתוף מצ"ח, חקירה בגין עבירות של גניבת כלי נשק מבסיס צה"ל במרכז הארץ והפצתם לגורמים עבריינים. מהמשטרה נמסר כי מדובר בכלי נשק ארוכים, רובי סער מסוג אמ-16, מאג, מטול, רימונים ותחמושת רבה. שוויים של כלי הנשק והתחמושת מוערך במאות אלפי שקלים.

במסגרת החקירה, נחשפה רשת מחושבת היטב שכללה חיילים, להם הייתה אחריות על גניבת כלי הנשק והוצאתם מתוך הבסיס, אנשי תיווך אשר תפקידם היה לקלוט את כלי הנשק ולמכור אותם הלאה וכאמור, גורמים עבריינים אשר אליהם הופצו כלי הנשק הצה"ליים.

במשטרה מסרו כי "לאחר שנאספה תשתית ראייתית כנגד חברי הרשת, בוצע מעצרם של חמשת המעורבים. בחקירתם, מודים חלק מהמעורבים במיוחס להם ואף קושרים אחרים לביצוע העבירות. צפויים מעצרים נוספים".

רב פקד תומר כהן, ראש מחלק חקירות בימ"ר מרכז, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "החיילים ניצלו את מעמדם בבסיס כדי לנטרל את אמצעי ההגנה, לגנוב את הנשקים ולהעביר תמורת תשלום לחוליית התיווך, שהסתירה את הנשקים ואז העבירה אותם לעבריינים".

"בין היתר אותה חולייה גם טשטשה עקבות והסוותה את מקור הנשקים", הוסיף רב פקד כהן. לשאלת חדשות 2 על הדרך בה נחשפה הפרשה, אמר שלא ניתן כרגע לפרט עוד אך אמר כי נבדקת אפשרות לפיה אותם נשקים שומשו בפעילויות עברייניות.

בתחילת החודש: מעצר בפרשת אקדח הרמטכ"ל

המשטרה הצבאית הודיעה בתחילת החודש כי בימים האחרונים נעצר חייל מחיל המודיעין המשרת בבסיס הקריה בתל אביב, בחשד שהוא מעורב בהשבה המסתורית של אקדח הרמטכ"ל גבי אשכנזי בחזרה ללשכתו.

הפרשה החלה לפני כשנה, אז התעוררה מבוכה גדולה בלשכתו של רב אלוף אשכנזי. מהלשכה, התברר אז, נגנבו פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל, כמו גם אקדח עתיק שהוחזק במקום לאחר שניתן לאשכנזי כמזכרת על ידי קצין אמריקני.

החייל רב"ט לואיס מסקוטה נעצר אז בחשד שגנב את הפרטים ואת האקדח, אותו העביר לערבים-ישראלים. מסקוטה טען במשפטו שהיה חייב להם כסף, ולא ידע שהאקדח העתיק עקר ואינו מסוגל לירות. לדבריו, כשהם גילו את הדבר הם כעסו עליו, מה שהוביל אותו לתקוף חייל אחר בקריה ולגנוב את הנשק האישי שלו, רובה אם-16.

לפני כ-4 חודשים, באופן מפתיע, הוחזר אותו אקדח עתיק ללשכת הרמטכ"ל ואותר בארון במקום. כל זאת - כשמסקוטה נתון במעצר. חיילת בשירות קבע מצאה את האקדח באקראי באחד הארונות במשרדי מזכירות הפיקוד העליון. המשרדים, כך נמסר אז מדובר צה"ל, נמצאים מחוץ למתחם המאובטח של לשכת הרמטכ"ל.

במצ"ח, כך דווח אז "ידיעות אחרונות", עדיין לא משוכנעים בוודאות שהחשוד הוא החייל שהחזיר את האקדח, ועדיין בודקים את מידת מעורבותו בפרשה שהביכה את אנשי לשכת הרמטכ"ל.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק