המשטרה חוקרת את משלוחי "אלכוהום"

השבוע פרסמנו תחקיר לפיו פאב תל אביבי, "אלכוהום", מספק משלוחי אלכוהול ליליים - לכאורה, בניגוד ל"חוק היובש" שאושר בסוף יולי. משטרת ת"א חוקרת כעת את הפרשה. גורמים במשטרה: "עבירה ברורה על החוק"

חוקרים את "אלכוהום": משטרת תל אביב פתחה בחקירה בעקבות תחקיר חדשות 2 באינטרנט בנושא משלוחי האלכוהול הליליים שמציע פאב ה"אלכוהום" בתל אביב.

השבוע פרסמנו כי למרות שבפיצוציות ובמקומות הממכר הרגילים לקחו את "חוק האלכוהול" לתשומת הלב והיום כבר הרבה יותר קשה לקנות אלכוהול בלילה, למעוניינים יש אופציה אחרת - לא חוקית - משלוחי משקאות.

גורמים במשטרה מציינים שמדובר בעבירה ברורה על החוק, כיוון שמכירת אלכוהול במיכלים סגורים בשעות האמורות (23:00-6:00) נוגדת את התיקון לחוק.

12 בירות ב-24:00 בלילה

הבר "אלכוהום" התל אביבי מספק שירות משלוחי אלכוהול לילי. השבוע, בשעת לילה מאוחרת, התקשרנו לבר כדי להזמין 12 בקבוקי בירה. בבר הגדילו לעשות, והציעו לנו בשיחת הטלפון להזמין גם שתייה חריפה יותר בכוסות "צ'ייסר".

לפי לשון החוק, כפי שאושר בכנסת, "לא ימכור אדם, לא יגיש ולא יספק משקה משכר מהשעה 23:00 עד השעה 6:00 למחרת. ההוראה לא תחול על עסק המנוי בתוספת, לגבי מכירה הגשה או הספקה של משקה משכר במקום העסק". כל עוד המכירה, או ההספקה, נעשית שלא במקום העסק - הדבר פשוט אינו חוקי.

כשהגיע השליח על הקטנוע לבית אליו הזמנו אותו, הוא הגיש לנו בקלילות את שקית הבירות. כשביקשנו קבלה, מתברר שלשליח אין אחת - אבל הוא הזמין אותנו לקבל אותה בפאב עצמו.

ברשות למלחמה בסמים ובאלכוהול גינו את משלוחי האלכוהול הליליים. "זה חמור מאוד. זו פשוט עבירה על החוק. החוק קובע שאסור למכור משקאות אלכוהוליים סגורים. לא בפאבים, לא במועדונים, לא באינטרנט, לא באמצעות שליח". אמר לחדשות 2 באינטרנט שמאי גולן, דובר הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול.

שמאי הוסיף, "הפרצה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שאתה מזמין ב-20:00 בערב והשליח הגיע אליך בלילה. אבל אם אתה הזמנת אחרי 23:00 בלילה עברת על החוק והוא שמכר לך ודאי וודאי שעבר על החוק".

לא ניתן היה להשיג את תגובתה של חברת "אלכוהום" עד לשעת פרסום הידיעה.

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק