היועמ"ש לפריאל: לא נסתפק בקנס - נמשיך בחקירה

פרשת העסקת העובדת הזרה בביתו של שר הביטחון ברק כמעט הסתיימה ללא הגשת כתב אישום או קנס לאחר שהחוקרים לא הצליחול מצוא את העוזרת. ימים ספורים אחר כך אותרה העוזרת והחקירה בעניין חודשה. למרות בקשת רעייתו של ברק לסיים את הפרשה בתשלום קנס, היועמ"ש החליט להמשיך בחקירה שעשויה להוביל גם לכתב אישום נגדה

למרות בקשתה של נילי פריאל לסיים את פרשת העסקת העוזרת הזרה בביתה בניגוד לחוק בתשלום קנס, היועץ המשפטי לממשלה מתעקש לסיים את החקירה עד תומה. כך הודיע היום היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בתגובה למכתבה של נילי פריאל, בת זוגו של שר הביטחון אהוד ברק.

"הסכמתך לשלם קנס מנהלי אינה יכולה איפוא להביא לסיום העניין", כתב עוזרו של ויינשטיין, עו"ד רז ניזרי לפריאל, שהתיק בעניינה נסגר לאחר שהעוזרת לא נמצאה. "הגורמים הרלבנטיים ברשות ההגירה יבחנו האם קיים מידע חדש שעשוי לאפשר את איתורה של העובדת הזרה, ובמסגרת זו תיבחן, בין השאר, גם האפשרות לזמן אותך לחקירה נוספת נוכח פרטים שהגיעו לידי רשות ההגירה לאחר ובעקבות פרסום ההחלטה".

בתחילת השבוע פנתה פריאל ליועץ המשפטי בבקשה להסתפק בקנס בפרשה. למרת שפריאל הודתה בהעסקת העובדת הזרה בביתה בניגוד לחוק, החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק נגדה, לאחר שהניסיונות לאתר את העובדת הזרה נכשלו. יממה לאחר מכן איתרה כתבת "קול ישראל"  כרמלה מנשה את העובדת הזרה בקלות מפתיעה וריאיינה אותה בשידור חי ברדיו.

הראיון עורר הד ציבורי שקרא ליועץ המשפטי לבדוק שוב את הנושא, אז גם הגישה פריאל בקשה לשלם קנס כספי כפי שנהוג במקרים כאלה על מנת לסיים את הפרשה. "עוד בחקירתי הראשונה לפני חודשים רבים", כתבה פריאל במכתבה לוינשטיין, "אישרתי כי העסקתי עובדת זרה ללא קבלת היתר. כבר אז הבעתי את צערי, ואני חוזרת ונכונה היום לשלם את הקנס כפי שהמדינה מטילה במקרים אלה. אני סבורה כי כך ניתן להביא את הנושא לידי סיום. מצפה לקבל תשובה בהקדם".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת העוזרת - סיקור מיוחד:

נילי פריאל: אשלם את הקנס על העוזרת

הפיליפינית של ברק ונילי ש"נעלמה" - אותרה ומדברת

הפיליפינית של ברק ונילי נעלמה - התיק נסגר