נאנס באכזריות בכלא - ועכשיו חוזר למאסר

במשך 6 שעות עבר א', כיום בן 26, התעללות מינית בתא המעצר כשהיה בן 16 בלבד. תוקפיו נכלאו אך נראה שמאז הוא לא הצליח להתאושש. כעת, הוא חוזר לכלא לאחר שהורשע בגניבה ואיומים. "אני מפחד", אמר לחדשות 2 באינטרנט. עורכי דינו: "למצוא דרך לטפל ולשקם אותו - ללא מאסר"

לא מצליח לצאת ממעגל הפשיעה: צעיר בן 26 נשלח למאסר של שישה חודשים, לאחר שעבר אונס אכזרי בצעירותו בעת מעצר.

א' נשלח לאחרונה לכלא לאחר שהורשע בגניבה ואיומים. בית משפט השלום בתל אביב גזר עליו עבודות שירות, אך מכיוון שלא התייצב לאחת הפגישות, העונש הומר במאסר בפועל. הצעיר נאנס כשהיה בן 16 בבית מעצר באשקלון על ידי מספר קטינים, שלושה מהם הורשעו בנובמבר 2000 ונכלאו לתקופה ארוכה.

בגזר הדין של התוקפים נכתב: "השלושה תקפו את המתלונן בכך שבעטו בו באגרופיהם בכל חלקי גופו, חבטו בו בכבל חשמל, הטיחו ראשו בקיר... פצעו אותו באמצעות סכיני גילוח במקומות שונים בגוף... בהמשך ביצעו במתלונן מעשה סדום".

"אני מפחד קצת אבל בסדר, נעבור את זה"

על פי גזר הדין של בית המשפט המחוזי בבאר שבע, מסכת ההתעללות המינית נמשכה 6 שעות, בהן הוא גם נענה לדרישתם לקיים בהם מין אוראלי "עד אשר הם מגיעים לסיפוק מיני והכול תוך כדי התעללות גופנית נפשית ומינית, תוך כדי שהם צוחקים עליו ולועגים לו", כך נכתב.

"נאנסתי על ידי חמישה שישה אנשים, בתא המעצר", נזכר א' בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "זה קשה. וזה רודף אחריי". נראה שהתקופה שעברה מאז האונס ההוא, "הקשיחה" אפילו עוד יותר את א'. הוא כאמור לא ממש מצא את דרך הישר, וייכנס שוב למאסר. אך הפעם הוא פחות חושש. "אני מפחד קצת אבל בסדר, נעבור את זה. אני כבר לא בגיל הזה. אני יודע להסתדר בעצמי", אמר.

עורכי הדין אורון שוורץ ויוגב נרקיס מהקליניקה לפרקטיקה סניגוריאלית בקרייה האקדמית אונו המייצגים את הצעיר, גורסים כי חייבת להיות דרך לטפל במקרים החריגים הללו שלדבריהם "נופלים בין הכיסאות". לטענתם, יש "למצוא דרך לטפל ולשקם את הצעיר".

"הפיתרון היחיד שאני רואה זה לשקם את האיש אחרת הוא יימצא בתוך מעגל חוזר", אמר עו"ד נרקיס. "פעולת המגננה שלו היא לשוות לעצמו דפוס התנהגות עבריינית. הפיתרון הוא לא להחזיר אותו לזירה בה עבר התעללות קשה, שרודפת אותו כבר עשור. כך הוא ימצא את עצמו שוב ושוב בתא המעצר או בבית המשפט".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק