במחאה על רצח אם לחמישה: תושבי לוד הפגינו

למרות הבטחת ראש הממשלה למגר את הפשע, האלימות בלוד לא מפסיקה: אם לחמישה ילדים בת 33 נורתה הערב ברחוב והובאה לביה"ח שם נקבע מותה. בזירה נמצא כלי רכב מנוקב במספר רב של קליעים. ההורים בעיר שוקלים להשבית הלימודים

עוד ערב אלים בלוד והפעם התושבים לא שומרים על שתיקה. המשטרה דיווחה אמש כי אישה נורתה בשכונת פרדס שניר בלוד והובהלה לבית החולים אסף הרופא - שם מתה מפצעיה. בזירה נמצא רכב מנוקב במספר רב של קליעים.

בסביבות השעה 19:30 בערב, הובאה אביר אבו קטיפו בת ה-33 לבית החולים אסף הרופא, שם נקבע מותה. כוחות משטרה בראשות מפקד מחוז מרכז ומרחב שפלה שחשו לזירת האירוע מצאו במקום רכב מנוקב.

מבדיקה ראשונית עולה כי הנרצחת היא אם לחמישה ילדים והרקע למעשה עדיין לא ברור. המשטרה קוראת לציבור הערבי לעשות ככל יכולתם כדי למנוע מעשים דומים "ולהפסיק את האצבע הקלה על ההדק והאלימות ההולכת וגוברת במגזר", וכן קוראת לציבור לשתף פעולה עם המשטרה ולסייע בידה למגר תופעות מעין אלה.

כאמור, תושבי העיר לוד מוכת הפשיעה לא נותרו בחיבוק ידיים. עשרות תושבים יצאו להפגין מול משטרת לוד, והבוקר יתכנס ועד ההורים בעיר כדי לדון בהשבתת הלימודים, במחאה על על האלימות הגואה.

במשטרה בודקים האם הרצח הזה קשור לרצח הקודם בעיר, נמסר כי דפוס הרצח דומה, בשני המקרים נורו מספר יריות מטווח קצר והיורה או היורים נמלטו מהמקום.

רצח שלישי בשבועיים

לפני כשבועיים, ביום שלישי שעבר לפנות בוקר נורתה למוות צעירה בת 27 מטווח אפס על ידי אלמונים, בעת שישבה במכונית עם בתה בת השמונה ואחיה. זה היה הרצח השני בתוך 48 שעות שמתרחש בלוד באותו סגנון אכזרי, ובמשטרה בודקים אם יש קשר בין האירועים.

אמל חלילי, תושבת לוד בת 27 ואם לשלושה, נורתה בפלג גופה העליון לעיני בני משפחתה בעת שישבה ברכב מאזדה סמוך למסילת הרכבת ברחוב הלן קלר בעיר. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים "אסף הרופא" בראשון לציון, שם קבעו הרופאים את מותה כתוצאה מאיבוד דם מסיבי. בתה ואחיה שהיו איתה ברב נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

יומיים קודם לכן נרצח סאמי חיג'אזי נרצח מחוץ לבניין עיריית לוד לעיני בתו כבת ה-12, כתוצאה מירי שאירע במקום. חיג'אזי, תושב לוד בן 41, נפצע בראשו. מותו נקבע בבית החולים "אסף הרופא".

הירי אירע בכיכר המרכזית בעיר, כיכר השוטר. אנשי כוחות ההצלה ומגן דוד אדום הגיעו למקום, טיפלו בפצוע ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא, תוך מאמצי החייאה רבים שכאמור נכשלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק