מצלמה נסתרת: כך עוקפים "משלוחי האלכוהול" את חוק היובש

אין מכירת אלכוהול בשעות הלילה? תחקיר חדשות 2 באינטרנט מעלה שלמרות שהפיצוציות והקיוסקים לקחו את החוק ברצינות, יש אחרים שמצאו דרכים יצירתיות לעקוף אותו. הבר "אלכוהום" התל אביבי מציע משלוחים ליליים של אלכוהול - עד הבית

"חוק האלכוהול" שאושר בסוף חודש יולי הסעיר את הצעירים, הבליינים ומי שנהנה מאלכוהול בשעה מאוחרת - לא יכול לקנות עוד משקאות משכרים בסופרים, פיצוציות ותחנות דלק בין 23:00 ל-6:00.

אבל בדיקת חדשות 2 באינטרנט מעלה כי זו לא התמונה. למרות שבפיצוציות ובמקומות הממכר הרגילים לקחו את החוק לתשומת הלב והיום כבר הרבה יותר קשה לקנות אלכוהול בלילה, למעוניינים יש אופציה אחרת - לא חוקית - משלוחי משקאות.

הבר "אלכוהום" התל אביבי מספק שירות שכזה. השבוע, בשעת לילה מאוחרת, התקשרנו לבר כדי להזמין 12 בקבוקי בירה. בבר הגדילו לעשות, והציעו לנו בשיחת הטלפון להזמין גם שתייה חריפה יותר בכוסות "צ'ייסר".

לפי לשון החוק, כפי שאושר בכנסת, "לא ימכור אדם, לא יגיש ולא יספק משקה משכר מהשעה 23:00 עד השעה 6:00 למחרת. ההוראה לא תחול על עסק המנוי בתוספת, לגבי מכירה הגשה או הספקה של משקה משכר במקום העסק". כל עוד המכירה, או ההספקה, נעשית שלא במקום העסק - הדבר פשוט אינו חוקי.

כשמגיע השליח על הקטנוע לבית אליו הזמנו אותו, הוא מגיש לנו בקלילות את שקית הבירות. כשאנחנו מבקשים קבלה, מתברר שלשליח אין אחת - אבל הוא מזמין אותנו לקבל אותה בפאב עצמו.

ברשות למלחמה בסמים ובאלכוהול מגנים את משלוחי האלכוהול הליליים. "זה חמור מאוד. זו פשוט עבירה על החוק. החוק קובע שאסור למכור משקאות אלכוהוליים סגורים. לא בפאבים, לא במועדונים, לא באינטרנט, לא באמצעות שליח". אמר לחדשות 2 באינטרנט שמאי גולן, דובר הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול.

שמאי הוסיף, "הפרצה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שאתה מזמין ב-20:00 בערב והשליח הגיע אליך בלילה. אבל אם אתה הזמנת אחרי 23:00 בלילה עברת על החוק והוא שמכר לך ודאי וודאי שעבר על החוק".

את תגובת "אלכוהום" לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הידיעה.

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק