תיעוד: כך הותקף האב בקסדה במועדון

רגע לפני הגשת כתב האישום נגד תוקפיו של אלי איפרגן, שהותקף לפני כ-10 ימים באמצעות קסדה בתום בילוי במועדון בת"א, חלה הידרדרות קשה במצבו. כעת נחשף תיעוד הרגעים שקדמו לתקיפה, בו נראה גם החשוד – שאולי יואשם בהריגה

במשך שבוע וחצי ענבל איפרגן, אשתו של האב שהותקף בקסדה מחוץ למועדון בתל אביב קיוותה לנס. היא התפללה שבעלה ינצח בקרב על החיים, אבל אחר הצהריים היא קיבלה מהרופאים את העדכון שכל כך לא רצתה לשמוע: אלי שרוי במוות מוחי וסיכוייו לשרוד אפסיים. "אני יושבת ליד החלון ובוכה. כל מכונית שמגיעה אני מדמיינת שזה הוא", אומרת ענבל בצער. "הוא היה אבא שאוהב את הילדים, בעל מסור שאוהב את המשפחה"

הצטרפו לשידור החי והמיוחד מחגיגות 60 שנה לגל"צ

הטרגדיה של משפחת איפרדן החלה במועדון ה"טוק טוק" במתחם יד חרוצים בתל אביב במהלך בילוי של איפרגן עם חבר. כשהמועדון נסגר הוא יצא לכיוון החנייה, שם נקלע לקטטה בין שתי צעירות, שאת אחת מהן הכיר. איפרגן ניסה להפריד, אז על פי החשד נתקל ביחצ"ן של המועדון. על פי החשד, בין השניים התפתח ויכוח, בסופו עזב איפרגן את המקום.

מצלמות האבטחה שהגיעו לידי חדשות 2 מתעדות את יחצ"ן המועדון מנהל שיחה עם שי סגן מי שחשוד בתקיפה. היחצ"ן עוזב את המקום ולאחר מכן קולטת המצלמה את החשוד בתקיפה נע לכיוונו של איפרגן שנמצא בפינה המרוחקת של התמונה. במקביל דואג מישהו להזיז את האופנוע לצד הכביש.

מחר אמורה הייתה המשטרה להגיש כתב אישום נגד סגן בגין תקיפה חמורה. איפרגן מאושפז כעת בבית החולים "איכילוב" בתל אביב במצב של מוות מוחי. מצבו של איפרגן בן ה-36, אב לשלושה ילדים, הידרדר אמש והוגדר אנוש, והמשפחה עודכנה כי נשקפת סכנה לחייו. כעת מתייעצים בני המשפחה עם רבנים, בכדי להחליט אם לנתק את אביהם ממכשירי ההנשמה - אם יסכימו לנתקו, צפויה הפרקליטות לשנות את סעיף האישום להריגה.

"איך משחררים את המוח מאחורי המעשה?"

אמש הוזעקו בני המשפחה למיטת חוליו של אלי, והרופאים סיפרו להם את הבשורה הקשה. "הרופאים אמרו לנו שהוא בכלל לא נושם בעצמו, ושהוא במצב של מוות מוחי", סיפר היום לחדשות 2 שמעון איפרגן, אחיו של אלי.

"המשפחה מתקשה לעכל. אנחנו מתפללים. אמרו לנו שההחלטה בידינו, ושהוא גמר את החיים", הוסיף האח. "אנחנו צריכים לקבל את ההחלטה אם להמשיך להנשים אותו בצורה מלאכותית או לנתק אותו מהמכשירים. אנחנו לא יודעים מה לעשות". אשתו של איפרגן גם כן מתקשה לקבל את הבשורה. "הילדים מחכים שאבא יתעורר, אני לא יודעת איך ומה להגיד להם. אני רק רוצה שהוא יתעורר".

המשפחה זועמת על רשויות האכיפה בהתנהלותן בפרשה. "איך יכול להיות שהן משחררות את המוח שעומד מאחורי כל הסיפור הזה?", תהה האח. "אם הייתי בן של שופט או של דן מרגלית, זה לא היה קורה. במקרה של פרשת דודו טופז הוא נעצר כי הוא היה המוח של כל המעשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק