האב שהותקף בקסדה מת מוות מוחי

אלי איפרגן, תושב אשדוד ואב ל-3 שנפגע בראשו מקסדה כשניסה להפריד בין מתקוטטים, מאושפז במצב של מוות מוחי. משפחתו מתייעצת עם רבנים בכדי להחליט אם לנתק אותו מהמכשירים, אחיו לחדשות 2: "הוא גמר את החיים"

אלי איפרגן, האב לשלושה מאשדוד שהותקף בשבוע שעבר בקסדה כאשר ניסה להפריד במהלך קטטה, מאושפז כעת בבית החולים "איכילוב" בתל אביב במצב של מוות מוחי. מצבו של איפרגן בן ה-36, אב לשלושה ילדים, הידרדר אמש והוגדר אנוש, והמשפחה עודכנה כי נשקפת סכנה לחייו. כעת מתייעצים בני המשפחה עם רבנים, בכדי להחליט אם לנתק את אביהם ממכשירי ההנשמה.

אמש הוזעקו בני המשפחה למיטת חוליו של אלי, והרופאים סיפרו להם את הבשורה הקשה. "הרופאים אמרו לנו שהוא בכלל לא נושם בעצמו, ושהוא במצב של מוות מוחי", סיפר היום לחדשות 2 שמעון איפרגן, אחיו של אלי.

"המשפחה מתקשה לעכל. אנחנו מתפללים. אמרו לנו שההחלטה בידינו, ושהוא גמר את החיים", הוסיף האח. "אנחנו צריכים לקבל את ההחלטה אם להמשיך להנשים אותו בצורה מלאכותית או לנתק אותו מהמכשירים. אנחנו לא יודעים מה לעשות".

אשתו של איפרגן גם כן מתקשה לקבל את הבשורה. "הילדים מחכים שאבא יתעורר, אני לא יודעת איך ומה להגיד להם. אני רק רוצה שהוא יתעורר".

המשפחה זועמת על רשויות האכיפה בהתנהלותן בפרשה. "איך יכול להיות שהן משחררות את המוח שעומד מאחורי כל הסיפור הזה?", תהה האח. "אם הייתי בן של שופט או של דן מרגלית, זה לא היה קורה. במקרה של פרשת דודו טופז הוא נעצר כי הוא היה המוח של כל המעשים".

ביה"ח: מה שיש לנו לומר - אמרנו למשפחה

לדבריו, "היחצ"ן במועדון בו הותקף אחי עומד מאחורי הכל. הוא חופשי ומפרסם בפייסבוק ליינים למסיבות 'סופ"ש של גן עדן' לבליינים שלו, בעוד שעלינו עובר סופ"ש של גיהנום". לאחר מכן הוסיף: "הפרקליטות מפילה את התיק על המשטרה, והמשטרה זורקת אותנו לבית המשפט. אנחנו מבקשים שיביאו שופטים מחו"ל".

היום אמורה המשטרה להגיש הצהרת תובע, לפיה יוגש מחר כתב אישום בגין תקיפה חמורה נגד שי סגן, החשוד המרכזי בפרשה. אפשר שבעקבות ההתפתחויות האחרונות בפרשה, האישום יוחמר. ביום חמישי האחרון שיחרר בית המשפט השלום בתל אביב ממעצר את יחצ"ן מועדון ה"טוקטוק" בתל אביב וקבע כי הוא אינו מעורב בתקיפה.

אבי שושן, דובר בית החולים "איכילוב", מסר היום בתגובה: "מה שיש לנו להגיד אמרנו למשפחה, בשלב הזה אנחנו לא מוסרים תגובה מעבר למה שנאמר".

ניסה להפריד - והותקף

התקיפה האלימה אירעה ביום שישי לפנות בוקר, אחרי שהמועדון נסגר. אלי איפרגן, תושב אשדוד, שהבחין בקטטה בין שתי בנות וניסה להפריד בין הנצים, נתקל לפתע ביחצ"ן.

בין השניים התפתח ויכוח ולאחר מכן איפרגן עשה דרכו למכוניתו. אז, על פי החשד, הכה אותו שי סגן בראשו באמצעות קסדה של אופנוע.איפרגן התמוטט והובהל במצב קשה מאוד לבית החולים איכילוב בעיר, שהם אושפז בטיפול נמרץ כשהוא מונשם.

בעלי המועדון הביעו צער על האירוע ושיתפו פעולה באופן מלא עם המשטרה. "אנו שמחים שהיחצ"ן שוחרר לביתו והמשטרה קיבלה את גרסתנו", ציינו מנהלי המועדון שממשיך לפעול כרגיל. מנגד זועמת משפחתו של הקורבן על כך שהיחצ"ן, שמבחינתם מעורב בפרשה, שוחרר.