הדיילת שהביאה ללכידת הפושע הנמלט: "שמענו את שמו ברדיו ואז הבנו מיהו"

זמן קצר לאחר לכידתו של אריק בלוצ'י, בן ה-30 שחשוד ברצח שני הוריו, נזכרה היום עינת פארידן, אחראית משמרת בנתב"ג, ברגעים שהובילו למעצרו. "הזעקנו את כוחות הביטחון ויחד עלינו לחפש אותו למעלה ואז זיהינו אותו", היא סיפרה לחדשות 2 על מי שניסה לטוס לסין, אך לא היה יכול לשלם על הכרטיס - ונעצר

עינת פארידן, אחראית המשמרת בת ה-30 של חברת לאופר GHI ומי שהביאה ללכידתו של הצעיר החשוד ברצח שני הוריו, נזכרה היום, דקות לאחר האירוע במעשיה שהובילו בסופו של דבר למעצר המוצלח של הפושע הנמלט.

"כשהגעתי למשמרת אחת הדיילות שלי דיווחה לי על מקרה מוזר של אדם שניסה לקנות כרטיס לכיוון אחד לסין, אבל לא הצליח לשלם באף כרטיס אשראי שהיה ברשותו", נזכרת פארידן. "היא גם אמרה לי שהיא שמעה את שמו, אריק בלוצ'י, בחדשות ברדיו של שמונה בבוקר, וסיפרה לי שבסביבות 11:00 הוא צפוי לחזור כדי לשלם במזומן", אמרה אחראית המשמרת.

"הזעקנו את כוחות הביטחון ויחד עלינו לחפש אותו למעלה", אמרה פארידן. "עלינו למעלה, יחד עם אנשי הביטחון, ואז זיהינו אותו", הוסיפה. "היו בהתחלה קצת עימותים והוא ניסה להתנגד, אבל בסופו של דבר הצליחו לעצור אותו.

בשעות אחר הצהריים החליטה רשות ההגירה והאוכלוסין לגרש את בלוצ'י בחזרה לארצות הברית, שם הוא צפוי לעמוד לדין בגין מעשיו. ההחלטה התקבלה לאחר שבלוצ'י ויתר על זכותו לערער על ההחלטה ולשטוח את טענותיו.

החשוד ברצח הוריו נלכד בנתב"ג

כזכור, נעצר הבוקר בלוצ'י, מי שדקר שלשום למוות את הוריו בארצות הברית ונמלט לישראל, לאחר נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון. בלוצ'י ניסה לרכוש כרטיס טיסה לבייג'ין, היוצאת היום מן הארץ, אולם דיילת של חברת "לאופר" חשדה בו והזעיקה את המשטרה.

החשוד נמלט תחילה מנמל התעופה בניו יורק, שם עלה על טיסה לתל-אביב, שנחתה אתמול בשדה התעופה. רס"ב יועץ זנדני, רכז המודיעין של משטרת שדות התעופה, סיפר לחדשות 2 כי "הבקשה להסגרתו מארצות הברית הגיעה באיחור והחשוד כבר הצליח לעבור את שערי הכניסה ללא בעיה".

הדיילת העירנית מיהרה להזעיק את כוחות הביטחון, שאימתו כי אכן מדובר באותו אדם שאותו מחפשים כבר יומיים לפחות. בלוצ'י נעצר במקום ונחקר במשטרה, וזאת לקראת הסגרתו לארצות הברית.

רצח את הוריו ונמלט לישראל

הוריו של בלוצ'י נמצאו לפני יומיים ללא רוח חיים בסלון ביתם בסטייטן איילנד שבניו יורק. בלוצ'י שחשוד כי רצח אותם, לקח את מכוניתם ונסע איתה לשדה התעופה, ממנו המריא ישירות לישראל. אחותו של החשוד, ונסה, שעזבה את בית הוריה בשל התנהגותו המוזרה של אחיה, סיפרה עם הגעתה לזירת האירוע כי "גופות ההורים שלי הושחתו לגמרי".

שוטרים שערכו חיפושים בזירת הרצח איתרו בה את הסכין ששימשה את בלוצ'י על פי החשד לביצוע הרצח, כשהיא מגואלת דם. אחותו סיפרה בחקירתה הוא התגורר בביתם של הוריו והחזיק בשלושה רובים לפחות. הוא עצמו הסתבך לא אחת עם רשויות החוק ואושפז בעבר על ידי הוריו בשל בעיות פסיכיאטריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק