לוד: בבניין בו נחטפה הבוקר תינוקת נרצח אחד השכנים

הוריה של התינוקת מלוד שנחטפה בידי שני שודדים שהתחזו לשליחי פרחים, עדיין מתאוששים מהאירוע האלים שעברו. שכנים של המשפחה מספרים : "זו לא פעם ראשונה שזה קורה בבניין, לא עושים מספיק כדי לעצור את האלימות", וחושפים כי באותו בניין נרצח לפני כמה שנים אחד השכנים

"לא עושים מספיק כדי למגר את האלימות בעיר לוד", זו התחושה של התושבים שמתמודדים מדי שבוע עם אירועים אלימים בעיר. היום מתברר כי באותו הבניין בו נחטפה הבוקר תינוקת, נשדד בעבר שכן , ואדם נוסף נרצח.

אמה של התינוקת עדיין מתאוששת מהאירוע הקשה שעברה הבוקר, לאחר ששודדים חטפו ממנה את בתה בת השנה וחצי באיומי סכין. לאחר שהוחזרה התינוקת סיפר בעלה של האישה שמצבה משתפר: "עבר עליה אירוע לא פשוט, אבל כרגע היא נרגעת בדירה", אמר לחדשות 2 באינטרנט והוסיף: "אנחנו כבר לא חוששים".

אך למרות זאת, שכנים וקרובי משפחה המתגוררים בבניין מספרים כי הם חיים בפחד מהאלימות הגוברת בעיר. "המצב כאן פשוט לא ייתכן, זה דבר שקורה כאן הרבה", מספרים השכנים. אחת מהן אף חשפה כי לפני מספר שנים שדדו את בעלה בבניין הזה לאחר שהותקף.

מבדיקה נוספת מתגלה כי רק לפני כמה שנים נרצח מישהו בתוך הבניין. "מרגישים שלא עוסקים מספיק כדי לעצור את האלימות", טוען אחד השכנים התגורר במקום.

לפני כשבוע ביקר נתניהו בלוד

רק לפני כשבוע סיירו בלוד ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ודיברו על מלחמת חורמה באלימות - אך בפועל היא ממשיכה להשתולל בעיר. שני אלמונים שדדו היום אישה בביתה, לאחר שחטפו את בתה מידיה והצמידו סכין לגופה. לאחר שקיבלו את כספם - השיבו לאם את בתה - ונמלטו.

האירוע התרחש בשעות הצהריים ברחוב דוד המלך בעיר. שני האלמונים קיבלו ככל הנראה מידע מוקדם על סכום כסף רב המוערך בעשרות אלפי שקלים שצפוי להגיע לדירה בה מתגוררת האישה, ועל כן התחזו לשליחי פרחים. הם דפקו על דלת הדירה כשבידיהם זר, וכשזו נפתחה - התנפלו השניים על האם, חטפו מידיה את בתה הפעוטה ואיימו על חייה בסכין.

אלו דרשו את סכום הכסף מהאם, ואיימו לפגוע בפעוטה אם לא יקבלו אותו. האם המבוהלת נתנה להם את מבוקשם מחשש לחיה וחיי בתה - ואלו נמלטו מיד מהמקום. לאחר מכן היא הזעיקה את המשטרה, וזו פתחה בסריקות אחר הנמלטים. בשלב זה עדיין לא נעצרו חשודים במעשה.

בשבוע שעבר: שני מקרי רצח ב-48 שעות

ביום שלישי שעבר לפנות בוקר נורתה למוות צעירה בת 27 מטווח אפס על ידי אלמונים, בעת שישבה במכונית עם בתה בת השמונה ואחיה. זה היה הרצח השני בתוך 48 שעות שמתרחש בלוד באותו סגנון אכזרי, ובמשטרה בודקים אם יש קשר בין האירועים.

אמל חלילי, תושבת לוד בת 27 ואם לשלושה, נורתה בפלג גופה העליון לעיני בני משפחתה בעת שישבה ברכב מאזדה סמוך למסילת הרכבת ברחוב הלן קלר בעיר. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים "אסף הרופא" בראשון לציון, שם קבעו הרופאים את מותה כתוצאה מאיבוד דם מסיבי. בתה ואחיה שהיו איתה ברב נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

יומיים קודם לכן נרצח סאמי חיג'אזי נרצח מחוץ לבניין עיריית לוד לעיני בתו כבת ה-12, כתוצאה מירי שאירע במקום. חיג'אזי, תושב לוד בן 41, נפצע בראשו. מותו נקבע בבית החולים "אסף הרופא".

הירי אירע בכיכר המרכזית בעיר, כיכר השוטר. אנשי כוחות ההצלה ומגן דוד אדום הגיעו למקום, טיפלו בפצוע ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא, תוך מאמצי החייאה רבים שכאמור נכשלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק