לוד: "שליחי הפרחים" שדדו באיומי סכין על פעוטה

האלימות בלוד נמשכת: שני אלמונים, שקיבלו ככל הנראה מידע מוקדם על סכום כסף רב שנמצא בדירה בעיר, התחזו לשליחי פרחים ושדדו מאישה את הכסף. הם חטפו ממנה את בתה הפעוטה, הצמידו אליה סכין ואיימו על חייה. האם המבוהלת נתנה את הכסף - והם נמלטו. המשטרה מנהלת אחריהם מצוד

שדדו את האישה באיומים על בתה. ארכיון (חדשות 2)

מישהו דיבר על מיגור האלימות בלוד? רק לפני כשבוע סיירו בלוד ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ודיברו על מלחמת חורמה באלימות - אך בפועל היא ממשיכה להשתולל בעיר. שני אלמונים שדדו היום אישה בביתה, לאחר שחטפו את בתה מידיה והצידו סכין לגופה. לאחר שקיבלו את כספם - השיבו לאם את בתה - ונמלטו.

האירוע התרחש בשעות הצהריים ברחוב דוד המלך בעיר. שני האלמונים קיבלו ככל הנראה מידע מוקדם על סכום כסף רב המוערך בעשרות אלפי שקלים שצפוי להגיע לדירה בה מתגוררת האישה, ועל כן התחזו לשליחי פרחים. הם דפקו על דלת הדירה כשבידיהם זר, וכשזו נפתחה - התנפלו השניים על האם, חטפו מידיה את בתה הפעוטה ואיימו על חייה בסכין.

אלו דרשו את סכום הכסף מהאם, ואיימו לפגוע בפעוטה אם לא יקבלו אותו. האם המבוהלת נתנה להם את מבוקשם מחשש לחיה וחיי בתה - ואלו נמלטו מיד מהמקום. לאחר מכן היא הזעיקה את המשטרה, וזו פתחה בסריקות אחר הנמלטים. בשלב זה עדיין לא נעצרו חשודים במעשה.

בשבוע שעבר: שני מקרי רצח ב-48 שעות

ביום שלישי שעבר לפנות בוקר נורתה למוות צעירה בת 27 מטווח אפס על ידי אלמונים, בעת שישבה במכונית עם בתה בת השמונה ואחיה. זה היה הרצח השני בתוך 48 שעות שמתרחש בלוד באותו סגנון אכזרי, ובמשטרה בודקים אם יש קשר בין האירועים.

אמל חלילי, תושבת לוד בת 27 ואם לשלושה, נורתה בפלג גופה העליון לעיני בני משפחתה בעת שישבה ברכב מאזדה סמוך למסילת הרכבת ברחוב הלן קלר בעיר. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים "אסף הרופא" בראשון לציון, שם קבעו הרופאים את מותה כתוצאה מאיבוד דם מסיבי. בתה ואחיה שהיו איתה ברב נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

יומיים קודם לכן נרצח סאמי חיג'אזי נרצח מחוץ לבניין עיריית לוד לעיני בתו כבת ה-12, כתוצאה מירי שאירע במקום. חיג'אזי, תושב לוד בן 41, נפצע בראשו. מותו נקבע בבית החולים "אסף הרופא".

הירי אירע בכיכר המרכזית בעיר, כיכר השוטר. אנשי כוחות ההצלה ומגן דוד אדום הגיעו למקום, טיפלו בפצוע ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא, תוך מאמצי החייאה רבים שכאמור נכשלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק