כך מסכנים הורים את ילדיהם בכביש

ההורים שמסיעים את הילדים לגן ולבית הספר ממהרים - לעתים ממהרים מדי. מבצע אכיפה של המשטרה גילה אם שנוהגת כשהיא נושאת תינוק במנשא, ילד שעומד במכונית בזמן הנסיעה, והרבה מאוד תירוצים של הורים. צפו בתמונות המטרידות

שעת בוקר מוקדמת בגן ילדים באחד הקיבוצים באזור רחובות, ומצלמת שוטרי התנועה במשטרת אגף השפלה קולטת בזה אחר זה הורים שמסיעים את ילדיהם בניגוד להוראות החוק: קלנועית עם אמא שנוהגת במכונית ולצדה במושב הקדמי שלושה ילדים שיושבים לא חגורים, קטנוע ועליו אבא עם שני ילדים שהקסדה אצל כולם כנראה מיותרת, וילד נוסף שפשוט עומד על המושב האחורי של המכונית – לא חגור כמובן.

אבל השיא שמור לאב שלא רק נותן לבנו לשבת במושב הקדמי של הרכב, אלא גם לנהוג בדרך לגן. וההסברים? קורעי לב. "אמרתי לו שאסור, אבל הילד בכה", הסביר בקור רוח האב ותהה: "מה יכולתי לעשות?".

במקרה אחר פגשה המצלמה אם שלא נפרדת מהתינוק אפילו שהיא נוהגת: היא שמה את העולל במנשא ונהגה איתו אל הגן, כשכל בלימה חזרה או פגיעה ברכב מאחור עלולה להיות קטלנית עבורו. אב נוסף תועד כשהוא מגיע לגן עם שני ילדיו שיושבים במושב הקדמי. והחגורה? מיותרת כמובן.

ההורים הסוררים זומנו לחקירה, ובניגוד לתירוצים שהם מספקים בדרך כלל לשוטרים, ברגע שזה נוגע לילדים – הם מרכינים ראש ומודים בטעות. קל מאוד לכעוס ולצקצק בלשון כשרואים את התמונות האלה, אבל רבים יודו שזה קרה גם להם כשמיהרו לעבודה או בדרך לגן הילדים. התקווה היא שהתמונות שלפניכם יזכירו וידגישו את החשיבות שבחגירת הילדים – גם אם מדובר בנסיעה קצרה ביותר.

הצטרפו לפרויקט "חברי המערכת" - חדשות 2 בפייסבוק