הונה את ביטוח לאומי ב-2.5 מיליון שקל

נחשפה הונאת ענק של המוסד לביטוח לאומי: מאכר במגזר החרדי חשוד כי הגיש למוסד תביעות כוזבות וקיבל עבור לקוחותיו 2.5 מיליון שקלים במרמה. לפי החשד, נהג האיש להגיש תביעות בגין נכויות נפשיות ולקבל בגינן קצבאות גדולות מהביטוח הלאומי. רוב הכסף הגיע לעשרות לקוחותיו, ואחוזים מהכסף הוא נהג לשלשל לכיסו

הונאת ענק: המשטרה חושדת שמאכר חרדי הצליח להוציא 2.5 מיליון שקלים במרמה מהביטוח הלאומי. לפי החשד, הכסף ניתן לעשרות אנשים כקצבאות עבור נכויות נפשיות שלא היו ולא נבראו.

האדם נעצר לאחר חקירה סמויה של המשטרה והמוסד לביטוח לאומי. החוקרים טוענים כי הוא התמחה בהגשת תביעות כוזבות למוסד לביטוח לאומי. הוא נהג, לכאורה, להציג מסמכים שונים וחוות דעת המעידות כי לקוחותיו סובלים מהפרעות נפשיות. הוא דרש הכרה באחוזי נכות וקבלת קצבה חודשית.

"מדובר בחרדי בן 35 המתגורר בירושלים, שמתמצא בצורה יוצאת דופן בנבכי הבירוקרטיה של הביטוח הלאומי והרופאים", הסבירה ראש צוות החקירה, רב-פקד לימור חקק. "הוא ידע בדיוק למי מהרופאים והפקידים לפנות כדי להשיג את האישורים המתאימים", היא הוסיפה.

השוטרים אף גילו כי המאכר סידר גם לעצמו קצבה בגין נכות נפשית של עשרות אחוזים. נכות, שעל פניו, אין לה אחיזה במציאות.

המשטרה תבקש היום בצהריים משופטי בית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרו. בנוסף, הודיעו כי צפויים להיחקר בפרשה עוד עשרות אנשים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק