שנה אחרי: חקירת "בנק ההשקעות" של מוני פנאן תיסגר

דווקא ביום השנה למותו של מוני פנאן, נודע לחדשות 2 כי ייתכן והתיק שנפתח לאחר התאבדותו של מנהל מכבי ת"א לשעבר - ייסגר בשל מחסור בממצאים פליליים. את המשקיעים לכאורה בבנק אי אפשר להאשים, ואין הוכחות למעורבות מכבי ת"א בפרשה

דווקא ביום השנה להתאבדותו של מוני פנאן, נודע לחדשות 2 כי נראה שלא יישאר הרבה מהרעש הגדול שבו התחילה חקירת בנק ההשקעות שניהל פנאן, לכאורה, ע"י חוקרי רשות המיסים.

בכירים ברשות אמנם אומרים היום שיש עדיין פעולות חקירה ושהיא צפויה להסתיים עד סוף השנה, אבל ההערכות הן שאין ולא יהיו ממצאים פליליים משמעותיים מהחקירה הזו.

אלה שהשקיעו לכאורה מאות ואלפי דולרים בבנק ההשקעות של מנהל קבוצת מכבי תל אביב שהתאבד, בהם שחקני ומאמני עבר במכבי, בסופו של דבר הפסידו כספים - כך שאי אפשר יהיה להאשים אותם בהעלמות מס. אין גם הוכחות משמעותיות למעורבות של מכבי תל אביב בבנק ההשקעות לכאורה.

אז מה כן יצא מהחקירה? החוקרים מצאו לה הסתעפות צדדית וגילו מסמכים שקושרים שופטים בכירים לכאורה בענף הכדורסל להעלמות מיסים במשחקים שהם שפטו בהם בחו"ל.

ייתכן שבנושא הזה יוגשו כתבי אישום, אבל סביר יותר להניח שייחתמו הסדרי כופר. מה שעוד מלמד שלא כל חקירה שנפתחת ברעש גדול, גם מסתיימת באותה עוצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק