"רוב הרציחות בלוד - בגלל כבוד המשפחה"

השר לביטחון הפנים אהרונוביץ' אמר היום בתדרוך מיוחד שקיים בלוד, כי הכוחות המתוגברים יישארו בעיר ללא הגבלת זמן. "6 מתוך 8 מקרי הרצח השנה בעיר הם על רקע כבוד המשפחה – זו תופעה קשה במגזר הערבי ועדיין אין לנו לכך פיתרון"

מנסים להרגיע את הרוחות: השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' עורך הערב ביקור מיוחד בלוד, יחד עם סגן המפכ"ל, על רקע שני מקרי הרצח הקשים שאירעו בתוך יממה אחת בעיר. את ההצהרה המיוחדת של השר אנו מעבירים בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

אהרונוביץ' התייחס לתגבור הכוחות בעיר ואמר כי ההחלטה נועדה להעניק תחושת ביטחון לתושבים והדגיש: "אין תאריך יעד מתי להוציא אותם". השר ציין כי מתחילת השנה נרשמו שמונה מקרי רצח בעיר, שישה מהם על רקע חילול כבוד המשפחה. "זה מצביע שהכיוון הוא לא מלחמה בין כנופיות ועבריינים", ציין.

השר הודה שהתופעה חמורה יותר בקרב המגזר הערבי, אך הבהיר כי טרם נמצא הפתרון. "הקציתי שלושה כוחות משימה", סיפר, "התוצאות היו טובות - אבל זה לא מספיק וצריך להמשיך להילחם בתופעה".

בהמשך חשף אהרונוביץ' כי לאחר הערכת מצב נוספת התקבלה ההחלטה לתגבר את המגזר הערבי בצפון, במרכז ובדרום בכוחות משימה שיקבע המפכ"ל. "יהיו גם כוחות משמר הגבול ויחידות מיוחדות", הוסיף.

אמש, בעקבות אירועי האלימות, החליטה המשטרה להציב פלוגת מג"ב מיוחדת באופן קבוע בעיר, וזאת על מנת לתת מענה מהיר למקרה האלימות הבא. במהלך היום הוצבו מחסומים בכניסות לעיר ובצמתים המרכזיים שלה. מאות שוטרים החלו לפטרל ברחובות. השר אהרונוביץ' הוזמן מוקדם יותר לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בת 27 חוסלה כשנורתה בראשה, חיסול נוסף מול בניין העירייה

שלשום לפנות בוקר נורתה למוות צעירה בת 27 מטווח אפס על ידי אלמונים, בעת שישבה במכונית עם בתה בת השמונה ואחיה. זה היה הרצח השני בתוך 48 שעות שמתרחש בלוד באותו סגנון אכזרי, ובמשטרה בודקים אם יש קשר בין האירועים.

אמל חלילי, תושבת לוד בת 27 ואם לשלושה, נורתה בפלג גופה העליון לעיני בני משפחתה בעת שישבה ברכב מאזדה סמוך למסילת הרכבת ברחוב הלן קלר בעיר. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים "אסף הרופא" בראשון לציון, שם קבעו הרופאים את מותה כתוצאה מאיבוד דם מסיבי. בתה ואחיה שהיו איתה ברב נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

יום קודם לכן נרצח סאמי חיג'אזי נרצח מחוץ לבניין עיריית לוד לעיני בתו כבת ה-12, כתוצאה מירי שאירע במקום. חיג'אזי, תושב לוד בן 41, נפצע בראשו. מותו נקבע בבית החולים "אסף הרופא". הירי אירע בכיכר המרכזית בעיר, כיכר השוטר. אנשי כוחות ההצלה ומגן דוד אדום הגיעו למקום, טיפלו בפצוע ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא, תוך מאמצי החייאה רבים שכאמור נכשלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק