מתרחבת שביתת האסירים בתאי ההפרדה בכלא איילון

אמש פרסמנו כאן לראשונה כי חלק מהאסירים באגף ההפרדה בכלא איילון, בהם כמה מהאסירים המסוכנים שבעברייני ישראל, פתחו בשביתה והחליטו לוותר על ההטבות המגיעות להם. היום מתברר כי השביתה פרצה גם בעקבות אירוע בחצר בית הכלא, שם הושאר אחד האסירים שעות ארוכות. האסירים החליטו למחות על ה"ייבוש" - ופתחו בשביתה

פרשת "שביתת האסירים" בכלא איילון מתרחבת - ואסירים נוספים מצטרפים למחאה נגד הסוהרים.

היום מתברר כי השביתה החלה לאחר שאחד האסירים, שהוצא לשעת הטיול בחצר, הושאר שם זמן רב לאחר תומה. על פי הנוהל בבית הכלא, בתום השעה קצין אמור ללוות את האסיר בחזרה לתאו, אך במקרה הזה הוא הושאר "להתייבש" בחצר. האסירים החליטו למחות על הצעד של הסוהרים - ופתחו בשביתה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה חדש בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרנסואה אבוטבול "הג'ינג'י". גם הוא בשובתים (חדשות 2)
אתמול פורסם כי מה שהוביל לשביתה הוא אסיר שהטבותיו נשללו, מאיר איפרגן השפוט למאסר עולם. אך עורכת דינו שילה דורפמן מסרה היום כי "מרשי, כמו כל אסירי אגף ההפרדה, מביע סולידריות עם האסיר ממנו נשללו ההטבות ופעל כמו כל שאר אסירי האגף שהחזירו חלק ממוצרי החשמל מהתאים וויתרו על הזכות לשוחח בטלפון, אך הוא לא זה שממנו נשללו ההטבות בידי השב"ס ולא הוא זה שביצע את עבירת המשמעת שגרמה לתרעומת הזו ולמהלך המדובר".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה כי "פרטי המקרים המתוארים מלכתחילה אינם מדוייקים. סגל שב"ס ובפרט סגל העוסק בטיפול באסירים השוהים בהפרדות עושה עבודתו נאמנה ובמקצועיות רבה".

החזירו מוצרי חשמל, ויתרו על ביקורים

אמש פרסמנו כאן לראשונה כי החל מאתמול, חלק מהאסירים בתאי ההפרדה בכלא איילון פתחו בשביתה כנגד הסוהרים - זאת במחאה על שלילת ההטבות של אחד האסירים. רבים מהאסירים באגף פתחו בשביתה ולמעשה החזירו את ההטבות המגיעות להם, ובכלל זאת ביקורים, כרטיסי טלפון, התייחדויות, ואף החזירו למנהל האגף את מוצרי החשמל שהיו בתאים.

עורכי הדין יניב פרץ ובועז קניג, המייצגים את בני משפחת אבוטבול, נפגשו הערב עם פרנסואה אבוטבול ("פרנסואה הג'ינג'י") שמרצה באגף ההפרדה בכלא איילון את עונש מאסר העולם שנגזר עליו לפני כשנה בגין רצח הנער רענן לוי במועדון בשפיים.

אבוטבול סיפר לעורכי דינו כי רבים מבין האסירים באגף ההפרדה בכלא פתחו בשביתה והחליטו להחזיר חלק מההטבות המגיעות להם, במחאה על כך ששללו הטבות מאסיר אחר. לפרנסואה אבוטבול עצמו אין קשר ישיר ל"שביתה" של האסירים, אבל מתוך כבוד לחבריו האסירים, הוא נוטל חלק פעיל בשביתה.

"ההתנהגות לאסירי ההפרדה גובלת בהתעללות"

"האסירים מתלוננים כבר זמן רב על היחס המחפיר שלו הם זוכים מצד הסוהרים", אמר אתמול עו"ד פרץ. "ההתנהגות לאסירי ההפרדה גובלת בהתעללות. יש לעשות בדק בית מכיוון שהכתובת על הקיר וזאת בטרם יקרה אירוע מצער".

גורם ביטחוני סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "שביתות מסוג זה הן אמנם תופעה נפוצה בקרב אסירים ביטחוניים, אבל בקרב אסירים פליליים – מדובר בתופעה שאינה שכיחה".