המשטרה עצרה 5 חשודים בהתפרעות בעין מאהל

המאבק נגד מנהלת בית הספר לא נגמר: המשטרה עצרה לחקירה חמישה צעירים החשודים כי התפרעו במהלך הגעתה של המנהלת למתחם המוסד הלימודי בכפר עין מאהל והשליכו לעברה אבנים וביצים. ועד ההורים לא מתכוון לוותר ויעמוד הבוקר בשער הכניסה כדי למחות על כוונת משרד החינוך להשאירה בתפקידה. היום לא יתקיימו לימודים בכפר

משטרת נצרת עילית עצרה הלילה חמישה מתושבי הכפר עין מאהל, בחשד שהיו מעורבים בעימותים ובהתפרעות שלשום בכניסה לבית הספר בכפר. המנהלת החדשה "זכתה" ביומה הראשון לעבודה לליווי משטרתי, עקב התנגדות עזה של ההורים והתלמידים למינויה על ידי משרד החינוך.

חמשת העצורים נחקרים כעת ובמשטרה מקווים כי יבוצעו מעצרים נוספים בהמשך. לחדשות 2 באינטרנט נמסר כי "המשטרה תפעיל יד קשה נגד מפירי החוק המפעילים אלימות נגד אנשי ציבור וחינוך". ועד ההורים של בית הספר אמור להתייצב בשעות הבוקר בשער הכניסה, לאחר שהגיעה לאזנם השמועה כי המנהלת תגיע גם היום למוסד הלימודי. המסגדים בכפר כבר הודיעו הבוקר כי לא יתקיימו היום לימודים.

ועד ההורים הדגיש כי הוא לא יחזור בו מהתנגדותו וימשיך להיאבק בכדי שהמנהלת עימאן פאהום לא תכנס לתפקידה בבית הספר. אחותה של המנהלת, עורכת דין במקצועה, סיפרה לחדשות 2 כי "אחותה תבצע כל מה שיגידו לה לעשות במשרד החינוך ושידעו כלל המתנגדים לה, כי בכל מקרה היא אינה מתכוונת לוותר".

שלשום: מנהלת בית הספר הותקפה באבנים בביצים

פאהום, שאמורה הייתה להתחיל בתפקידה בכפר עין מאהל בצפון, התקבלה על ידי תלמידיה באבנים וביצים. ארבעה שוטרים, שליוו את המנהלת ומספר תלמידים וחברים בוועד ההורים נפצעו קל.

הלימודים בבית הספר "מקיף עין מאהל", בו לומדים 1,500 תלמידים, הושבתו מתחילת שנת הלימודים, מפני שיו"ר המועצה וועד ההורים מתנגדים למינוי המנהלת  מטעם משרד החינוך. לטענתם, תושב הכפר, זכה במכרז לנהל את בית הספר, אך משרד החינוך שינה את התוצאות.

המנהלת הלא רצויה הגיעה ליום הראשון שלה מלווה בניידת משטרה, כוח יס"מ ומאבטח אישי שהוצמד אליה מטעם משרד החינוך. התלמידים שציפו למנהלת, החלו, כאמור, ליידות אבנים וביצים לעברה ולעבר מלוויה.

צוות היס"מ פיזר את המפגינים באמצעות רימוני עשן. במהומות נפגעו ארבעה שוטרים שלא נזקקו לפינוי לטיפול רפואי ומספר תלמידים והורים מהכפר. למקום הוזעקו חמישה אמבולנסים של מד"א. נהג אמבולנס, שסרב להיכנס לשטח בית הספר ללא ליווי משטרתי, הותקף ומפגינים ניפצו את שמשת האמבולנס שלו.

"המנהלת לא תיכנס לבית הספר גם על גופתי המתה", אמר שלשום יו"ר המועצה עין מאהל לחדשות 2. "המשטרה עשתה פוגרום, רק חסר היה שישתמשו במטוסי F16 להפציץ את בית הספר".

משרד החינוך מסר בתגובה לאירועים כי "מנהלת בית הספר נבחרה על פי כישוריה המקצועיים ובהתאם למכרז. אין בכוונת משרד החינוך לתת יד לכפייה אלימה של הורים ותלמידים. המשרד מגנה כל גילוי של אלימות כלפי אנשי חינוך ויפעל באמצעים העומדים לרשותו".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק