האסירים בתאי ההפרדה בכלא איילון פתחו בשביתה

בעקבות שלילת ההטבות של מאיר איפרגן, המרצה מאסר עולם על רצח ושוד, פתחו חבריו האסירים בתאי ההפרדה בכלא איילון - בשביתה. הם החזירו את ההטבות המגיעות להם, כולל ביקורים, כרטיסי טלפון, התייחדויות ועוד. בין השובתים גם פרנסואה אבוטבול, עורכי דינו: "צריך לעשות בדק בית לפני שיקרה אירוע מצער". שב"ס: "אין מרד"

בין האסירים המרצים את עונשיהם בתאי ההפרדה בכלא איילון נמצאים כמה מהמסוכנים שבעברייני ישראל, כולל רוצחים, שודדים, אנסים ועבריינים אלימים אחרים. החל מאתמול פתחו חלקם בשביתה כנגד הסוהרים - זאת במחאה על שלילת ההטבות של אחד האסירים, המרצה עונש מאסר עולם בגין שוד ורצח.

הפרשה החלה בעקבות שלילת ההטבות שניתנו לאסיר מאיר איפרגן, השפוט למאסר עולם. רבים מהאסירים באגף פתחו בשביתה ולמעשה החזירו את ההטבות המגיעות להם, ובכלל זאת ביקורים, כרטיסי טלפון, התייחדויות, ואף החזירו למנהל האגף את מוצרי החשמל שהיו בתאים.

עורכי הדין יניב פרץ ובועז קניג, המייצגים את בני משפחת אבוטבול, נפגשו הערב עם פרנסואה אבוטבול ("פרנסואה הג'ינג'י") שמרצה באגף ההפרדה בכלא איילון את עונש מאסר העולם שנגזר עליו לפני כשנה בגין רצח הנער רענן לוי במועדון בשפיים.

אבוטבול סיפר לעורכי דינו כי רבים מבין האסירים באגף ההפרדה בכלא פתחו בשביתה והחליטו להחזיר חלק מההטבות המגיעות להם, במחאה על כך ששללו הטבות מאסיר אחר. לפרנסואה אבוטבול עצמו אין קשר ישיר ל"שביתה" של האסירים, אבל מתוך כבוד לחבריו האסירים, הוא נוטל חלק פעיל בשביתה.

"ההתנהגות לאסירי ההפרדה גובלת בהתעללות"

"האסירים מתלוננים כבר זמן רב על היחס המחפיר שלו הם זוכים מצד הסוהרים", אמר עו"ד פרץ. "ההתנהגות לאסירי ההפרדה גובלת בהתעללות. יש לעשות בדק בית מכיוון שהכתובת על הקיר וזאת בטרם יקרה אירוע מצער".

גורם ביטחוני סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "שביתות מסוג זה הן אמנם תופעה נפוצה בקרב אסירים ביטחוניים, אבל בקרב אסירים פליליים – מדובר בתופעה שאינה שכיחה".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה לידיעה כי: "אין כל מרד או אירוע דומה, יש שלילת הטבות לאחד האסירים באגף בשל עבירת משמעת".