"הרנטגן" למשטרה: מאיימים על חיי

מי מאיים על חייו של "הרנטגן"? בימים האחרונים תלו אלמונים ברחבי נתיבות פשקווילים הדורשים מהרב איפרגן ומבני משפחתו לעזוב מיד את העיר. אנשי חצרו הגישו היום תלונה במשטרה, שפתחה בחקירה פלילית ובודקת את האיומים. מקורב לרב: "האיומים הפכו לחמורים ביותר"

משטרת מחוז הדרום פתחה בחקירה פלילית בעקבות תלונה שהגישו אנשי חצרו של הרב יעקב איפרגן, המכונה "הרנטגן", בגין איומים עליו ועל בני משפחתו.

בימים האחרונים הופצו ברחבי נתיבות פשקווילים הדורשים מהרב המקובל, מבני משפחתו וממקורביו לעזוב מיד את העיר. אנשי חצרו אספו כמה מן הפשקווילים האלה, והיום ניגשו למשטרה הרב איפרגן עצמו מלווה בכמה מחסידיו יחד עם הכרזות המאיימות. 

בעקבות התלונה פתחה המשטרה בחקירה פלילית ובוחנת מספר כיווני חקירה. אחד מהחשדות הנבדקים היא שמדובר באיומים על רקע "מלחמת החצרות" בין אנשי הרבנים השונים בעיר נתיבות.

מקורבים ל"רנטגן" אמרו היום לאתר "כיכר השבת" כי לרב "לא נשארו הרבה ברירות, היות והאיומים הפכו לחמורים ביותר".

מי שלח נערת פיתוי לרב?

לפני כחודש וחצי עלה שמו של "הרנטגן" לכותרות בעקבות פרשה מביכה במיוחד. על פי החשד ניסה מבקר עיריית נתיבות שמעון אלון לשדל צעירה לפתות ולתעד את הרב.

בהקלטות ששודרו בחודש אוגוסט האחרון נחשפו ההנחיות של אלון, המקורב לחצר הבאבא ברוך. בשיחות הטלפון בין השניים, שנמצאות בידי המשטרה, נשמעת הצעירה שואלת: "כמה תמונות צריך?", ואלון לכאורה עונה לה: "לא משנה, שלוש, שתיים". לאחר מכן השניים דנים בצילומים - עם בגדים או בלי בגדים.

"אבל מה לצלם בהן?", שואלת הצעירה. "נגיעה, מחזיק, לא יודע". היא ממשיכה לשאול ואלון נשמע עונה לכאורה: "מה אכפת לי, העיקר שיחבק אותך, יעשה משהו, שייגע לך בחזה".

בשיחה נוספת נשמעת הצעירה אומרת, "גם אם אני אעשה דבר כזה עם הרנטגן זה לא יהיה 50 (אלף שקלים), מה אני פראיירית?". אלון עצמו הכחיש מעורבות בפרשה וטען כי היוזמה הגיעה מצד הצעירה.

"הראשוניות של הפנייה הייתה שלה", אמר אלון בראיון בלעדי לחדשות 2. "היא סיפרה לי על הפעילות שלה עם אישיות רבנית מקומית. לאחר מכן אמרה לי, 'מה אתה אומר אם אביא לך תיעוד של ההתנהלות עם אותה אישיות?'. לא יזמתי שום דבר, אפילו את הסכומים היא נקבה. רק הייתי שותף בשיחה". 

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק