בגלל האירועים: פלוגת מג"ב תוצב באופן קבוע בלוד

לראש הוועדה הממונה בלוד נמאס מגל האלימות שפוקד מהעיר. בעקבות מכתב ששלח ראש הוועדה אילן הררי אל המשרד לביטחון הפנים, החליטו במשטרה לתגבר את העיר בפלוגת מג"ב. עם זאת, לראש העירייה זה לא מספיק והוא דורש - סיירו בכל הבתים והחרימו את הנשק שנמצא ברשות האזרחים

שומרים על הביטחון: בעקבות אירועי האלימות האחרונים שהתרחשו בלוד, החליטו במשטרה להציב החל מהלילה פלוגת מג"ב באופן קבוע בעיר, וזאת כדי לנסות ולתת מענה מהיר למקרה הבא וגם לנסות ולמנוע אותו.

ההחלטה התקבלה לאחר שראש הוועדה הממונה בעיר אילן הררי החליט לשגר מכתב חירום למשרד לביטחון הפנים וביקש סיוע בהשלטת הסדר. בעקבות המכתב, החליטו במשטרה לתגבר את העיר בפלוגת מג"ב. עם זאת, להררי התגבור הזה אינו מספיק והוא דרש כי כוח השיטור יעבור בכל בית בעיר ויחרים את אמצעי הלחימה שנמצאים בידי האזרחים.

מתיאוריו של ראש הוועדה הממונה עולה תמונה של אמצעי לחימה שנמצאים ברשות אנשים רבים בעיר, גם אלו שלא משתייכים לארגוני פשע - מכלי נשק "פשוטים" ועד לטילי לאו. רק לאחרונה מצא כוח שיטור בלוד כ-12 נשקים ארוכים ותחמושת רבה ברשותו של אחד מתושבי העיר.

בת 27 חוסלה כשנורתה בראשה

נזכיר שצעירה בת 27 נורתה אתמול בלילה מטווח אפס על ידי אלמונים, בעת שישבה במכונית עם בתה בת ה-8 ואחיה. זה היה הרצח השני בתוך 48 שעות שמתרחש בלוד באותו סגנון אכזרי. המשטרה בודקת אם יש קשר בין האירועים.

אמל חלילי, תושבת לוד בת 27 ואם לשלושה, נורתה אמש בפלג גופה העליון לעיני בני משפחתה בעת שישבה ברכב מאזדה סמוך למסילת הרכבת ברחוב הלן קלר בעיר. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים "אסף הרופא" בראשון לציון, שם קבעו הרופאים את מותה כתוצאה מאיבוד דם מסיבי. בתה ואחיה שהיו איתה ברב נפצעו קל מרסיסי זכוכית.

בדומה לחיסולו של סאמי חיג'אזי, שאירע בלוד ביום ראשון בערב מול בניין העירייה, גם הפעם האלמונים שביצעו את החיסול לא חששו לפעול בלב אזור הומה אדם ומול עדים נוספים. שיטת הפעולה שלהם, ככל הידוע עד כה, הייתה דומה בשני המקרים. הם ירו מטווח אפס באדם היושב ברכב, ונמלטו מהמקום במהירות.

בניגוד לאדם שנרצח ביום ראשון, הנרצחת מוכרת למשטרה מעבירות קודמות. משטרת לוד ומרחב השפלה פתחו מיד בסריקות אחר היורים, אולם עד כה לא נתפסו חשודים במעשה. חקירת הרצח הועברה ליחידה המרכזית לחקירת פשעים. כיווני החקירה המרכזיים הם חשד שמדובר בחיסול הקשור לעולם הפשע או שמדובר בחיסול על רקע כבוד המשפחה.

יום א': חיסול מטווח אפס מול בניין העירייה

סאמי חיג'אזי נרצח היום ראשון בערב מחוץ לבניין עיריית לוד לעיני בתו כבת ה-12, כתוצאה מירי שאירע במקום. חיג'אזי, תושב לוד בן 41, נפצע בראשו. מותו נקבע בבית החולים "אסף הרופא". הירי אירע בכיכר המרכזית בעיר, כיכר השוטר. אנשי כוחות ההצלה ומגן דוד אדום הגיעו למקום, טיפלו בפצוע ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא, תוך מאמצי החייאה רבים שכאמור נכשלו.

ראשונים לדווח על האירוע היו אנשי לשכת ראש העיר, שראו את האירוע כולו מחלונות הלשכה. תחילה חשבו כי היריות אירעו בתוך בניין העירייה ואף בתוך הלשכה עצמה, אך לבסוף התברר כי לא כך.

ראש הוועדה הממונה בלוד אילן הררי היה בין הראשונים שהגיעו לזירה. על מה שראה סיפר לחדשות 2 באינטרנט: ""ישבתי במשרד בישיבה רגילה ומתחת למשרד שלי שמעתי פתאום יריות. הסתכלתי מהחלון וראיתי אוטו שעומד ובחורה לידו שצועקת ורצתי למקום. הגעתי למקום, הייתי עם עוד כמה מכוניות, ניסינו להרגיע את הילדה ולטפל בבן אדם".

"הוא היה ירוי בעורפו", הוסיף הררי. "הזעקנו את המשטרה ואת מד"א ודאגנו להרגיע את הכוחות. לא פחדתי, רציתי רק לעזור. לצערי אי אפשר היה לעזור לו". בראש עיריית לוד עומד בימים אלה אילן הררי, ראש הוועדה הממונה שמונה לאחר הדחתו מהתפקיד של ראש העיר בני רגב.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק