בת 19 הורשעה בהריגת חבריה כשנהגה שיכורה

שלושה שבועות לאחר שקיבלה רישיון נהיגה, כשהיא שיכורה ועייפה - החליפה צעירה בת 17 את בן דודה בנהיגה. היום, שנתיים לאחר תאונת הדרכים המחרידה שגרמה למותם של שלושה, היא הורשעה בהריגה. למרות ניסיונות המורשעת לטעון שסימוני הדרך היו שגויים, קבעה השופטת: "בכל מקרה הנאשמת לא הייתה צריכה להימצא בנתיב הנגדי"

בת 19 אשמה במותם של שלושה (חדושת 2)

"חוסר הניסיון של הנהגת ופזיזותה גרמו למותם של הנערים": צעירה בת 19 הורשעה בהריגתו של בן דודה, ליאור רדה ושני חבריו, אייל משני ובנימין אביגד, בתאונת דרכים לפני שנתיים. האירוע התרחש כשהייתה בת 17, שלושה שבועות בלבד לאחר שקיבלה רישיון נהיגה.

הצעירה בילתה עם בן דודה, ליאור רדה, וחבריו במתחם יד חרוצים בתל אביב בשישי בלילה. סמוך לשעה 5:00 בבוקר הם החליטו לחזור לביתם בנהיגה למרות ששתו לשוכרה. הצעירה החליפה את בן דודה בנהיגה לאחר שאמר כי הוא עייף מכדי להמשיך בדרך.

במכונית היו חמישה נוסעים, למרות שהחוק מגביל נהגים צעירים לשני נוסעים בלבד. בנוסף, לא היה איתה מלווה, כפי שדורש החוק בשלושת החודשים הראשונים לאחר קבלת רישיון הנהיגה. מסיבה שאינה ברורה היא חצתה קו הפרדה רצוף וסטתה לנתיב הנגדי. המכונית התנגשה חזיתית ברכב טויוטה שהגיח מולם. בן דודה ושניים מחבריו נהרגו במקום.

במשפט טענה הצעירה שאינה זוכרת את אירועי הלילה, ושסימוני הדרך לא היו ברורים. בדיקה של זירת התאונה, כמו גם בקבוק וודקה כמעט ריק שנמצא במכונית העידו כי המציאות הייתה שונה.

שופטת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, זהבה בוסתן, מצאה אותה אשמה בהריגה של השלושה, בחבלה חמור ובנהיגה בשכרות. היא כתבה כי הצעירה נהגה בפזיזות, תוך אדישות לתוצאות מעשיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק