חשד: שוטרים הכו חייל עד אובדן הכרה

לוחם מצטיין שנשען על ניידת משטרה לאחר בילוי בנהריה, טוען כי שוטרים הכו אותו עד אובדן הכרה לאחר ששאל שאלה "לא נכונה". משרד המשפטים: "התלונה התקבלה והיא מטופלת בהתאם".

חשד: שוטרים הכו חייל עד אובדן הכרה (חדשות 2)

שימוש מופרז בכוח: יבגני גורודקו, חייל בודד בן 22, טוען ששוטרים הכו אותו עד אובדן הכרה לאחר שנשען על ניידת מחוץ למועדון בנהריה ושאל את השוטרים שאלה שלא מצאה חן בעיניהם.

גורודקו, המשרת כצלף מצטיין בגדוד 932 של הנח"ל, יצא ב-14 באוגוסט לבלות עם חבריו במועדון בנהריה. לפנות בוקר, ערכה המשטרה בדיקות אלכוהול מחוץ למועדון. גורדקו נשען על הניידת שהייתה במקום וכששאל "על מה ההתקהלות", בלשי משטרת נהריה הכו אותו, לטענתו, עד שאיבד את ההכרה.

"הרגשתי מכה חזקה בראשי ונפלתי לרצפה. לא הספקתי לצעוק: 'אני לוחם, חייל בודד. איך אתם לא מתביישים לעשות לי את זה?", סיפר החייל לעיתון "ישראל היום". "אבל אז אחד השוטרים אמר: 'יש לך שבת ריתוק ממני בכלא' וצחק".

גורודקו הובא למחרת להארכת מעצר בחשד שאיים ותקף שוטרים במהלך מעצרו. השופטת התייחסה לתלונותיו של החייל וביקשה מהמשטרה לתעד את חבלותיו ולהעביר את תלונתו למחלקה לחקירת שוטרים, אך לטענת גורודקו, תלונתו לא נבדקה.

"מדובר באירוע מזעזע, שבו הנאשמים האמיתיים הם בלשי משטרת נהריה שעל המערכת המשפטית למצות איתם את הדין באופן מחמיר", אמר עו"ד עופר בן־אבי, המייצג את גורודקו. "כל חטאו היה שנשען על ניידת המשטרה".

משרד המשפטים מסר בתגובה כי "התלונה התקבלה והיא מטופלת בהתאם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק