אלמנת האופנוען: "הרגשתי משהו רע"

יהודה כפיר מימון נהרג הבוקר בתאונת פגע וברח בקריית ים. בחקירתו טען הנהג החשוד שפגע בו, ברח ושרף את רכבו כי "לא הוא נהג ברכב". אלמנתו לחדשות 2: "כשאמרו לי שלא הגיע לעבודה בבוקר ידעתי שנגמר הסיפור"

יהודה כפיר מימון, רוכב אופנוע בן 36 מהיישוב שלומי, נהרג לפנות בוקר בתאונת "פגע וברח" בצומת סביוני ים בקרית ים. התאונה התרחשה כשרכב חצה את הצומת באור אדום, פגע במימון, ונמלט מהמקום. כעבור זמן קצר איתרה המשטרה רכב פרטי שרוף, העונה על תיאור הרכב החשוד. בעל הרכב, תושב הקריות, נעצר ונחקר כעת במשטרה.

סמדר, אלמנתו של ההרוג ואם שלושת ילדיו, סיפרה היום לחדשות 2 על התחושות הקשות. "הוא לא משתולל, הוא מאוד אחראי. כפיר נהג מאוד מאוד מאוד זהיר. תמיד אמר לי, 'סמדר תסעי לאט, תנהגי הכי בסדר, יש מטורפים שאת לא יודעת מאיפה זה יגיע לך'. וזה מה שקרה, שלקחו לי אותו".

על שהתרחש הבוקר אמרה, "הוא עוד הספיק להכין לקטן בקבוק אוכל, יש לנו תינוק בן שלושה חודשים. אני נתתי לו פה לאכול והוא התארגן למטה, ואמר שהיום הבן התחיל לשחק כדורגל, והיום בארבע הוא יבוא וייקח אותו למגרש, והוא לא יגיע - הוא לא יגיע".

הנהג טען: זה לא אני

"אני לא מעכלת. פשוט לא מעכלת", הוסיפה. "קשה לי נורא. קשה. בשש וחצי בבוקר פתאום קיבלתי טלפון מחבר לעבודה. הוא אמר לי 'סמדר איפה כפיר?' אמרתי לו 'מה זאת אומרת, כפיר יצא לעבודה'. אמר לי 'הוא לא עונה לטלפון', אמרתי לו 'יכול להיות שהטלפון לא תקין כי נשברה לו הזכוכית'. שאלתי איפה המשאית והוא אמר לי המשאית נמצאת במפעל. פה אמרתי, 'סמדר, נגמר הסיפור'. אין דבר כזה שכפיר לא יהיה בעבודה. שהוא יאחר, אין דברים כאלה. בן אדם חרוץ, אחראי, נשמה טובה".

בינתיים, ממשיכה חקירת התאונה הקשה. החשוד במעורבות בתאונה הוא אלברט דווידוב, בן 25 מקריית ים, שנחקר בשעות האחרונות. בתחילת החקירה טען בפני המשטרה כי הוא כלל לא זה שנהג ברכב שלו, אלא אדם אחר שעל פי החוקרים - כלל לא קיים. בידי המשטרה ישנן ראיות שקושרות אותו לתאונה.

"פגיעה רב מערכתית"

"מדובר ברכב מסוג מאזדה שככל הנראה פגע בקטנוע", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט דובר מרחב חוף במשטרה, רפ"ק מור ענבר. "המאזדה ברחה מהמקום ואותרה מאוחר יותר כשהיא בשלבי בעירה חלקיים. נסיבות בעירת הרכב נבדקו ובעל הרכב אותר. בשעה זו הוא נמצא בחקירה".

"בשעה 05:10 בערך הגענו לרוכב האופנוע, שהיה מחוסר הכרה ושכב במרחק 15 מטרים מהקטנוע", סיפר הבוקר שי לאופר, פרמדיק מד"א שהגיע ראשון לזירת התאונה. "מצאנו את הרוכב עם פגיעה רב מערכתית בראש, באגן ובגפיים התחתונות. הוא היה בלי דופק. ביצענו בו החייאה במשך 20 דקות, אך לבסוף נאלצנו לקבוע את מותו".

על המקום בו אירעה התאונה סיפר לאופר: "מדובר בציר תנועה ראשי של קריית ים. קשה לדעת לאיזה כיוון נסע הקטנוע, אל לא היה זכר לאדם שפגע בו. היה סימן של פגוש של רכב על הקטנוע, ועדי הראייה במקום סיפרו כי התאונה אירעה כחמש דקות לפני כן".

סופ"ש קטלני בכבישים: 4 הרוגים, יותר מ-10 פצועים 

התאונה הבוקר היא המשך לסוף השבוע הקשה בכבישים, במהלכו נהרגו ארבעה בני אדם ונפצעו יותר מעשרה. אתמול נפצע קשה רוכב אופנוע בן 22 מפגיעת רכב חולף באזור ירושלים, והוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בבירה, כשהוא מחוסר הכרה ומונשם. באותו הלילה נפצעו קשה ובינוני ארבעה בני אדם בתאונה בעמק יזרעאל.

יום שישי היה יום עקוב מדם נהרגו ארבעה בני אדם בתאונות. בשעות הצהריים נהרג גבר בן 23, תושב אחד מהקיבוצים שבגליל העליון נהרג כתוצאה מהתנגשות חזיתית בין שני כלי רכב, סמוך לצומת גומא. בנוסף להרוג, נפצעו בתאונה עוד ארבעה בני אדם: אחד נפגע באורח בינוני והשאר באורח קל, הם פונו לבתי החולים באזור על ידי צוותים של מד"א ירדן.

בתאונה חזיתית נוספת בין שני כלי רכב, כ-150 מטרים סמוך לצומת גולני. נהרג אדם בן 25 וחמישה נוספים נפצעו: אחד מהם באורח בינוני והשאר קל. הפצועים פונו לבית החולים פוריה בטבריה. קציני אגף התנועה במשטרה מעריכים שהתאונה נגרמה כתוצאה מאיבוד שליטה של אחד הרכבים, שסטה מנתיבו מסיבה שאינה ברורה.

זירת התאונה, הבוקר ("חיפה חדשות חמות")
בשתי תאונות קטלניות נוספות בשעות הערב נהרגו עוד שני בני אדם. אישה בת 64 נהרגה שעה שצעדה באזור הספורטק בנהריה. נער בן 17 שרכב על אופנועו ודרס אותה למוות. רוכב האופנוע פונה לבית החולים בעיר במצב קל. מחקירה של נסיבות התאונה עולה שהאופנוען נסע באזור שאסור לכניסת רכב מנועי, ולא הספיק לבלום לפני שדרס את האישה וגרם למותה.

תאונה אחרת התרחשה סמוך למוצב גוזל שבגבול ישראל-מצרים. גבר בן 67 איבד את השליטה על ג'יפ בו נהג במהלך טיול, והתהפך. צוות מד"א של מרחב נגב הגיע במהירות למקום ונלחם על חייו, אך לאחר מספר דקות נאלצו לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק