האם שהשליכה את ילדיה מהחלון שבה להכרה - ותיחקר היום

במשך קרוב לשבוע שכבה האם שהשליכה את שני ילדיה מדירתם שבקומה הרביעית בתרדמת בבית החולים, עד שאמש היא שבה להכרה ומצבה מוגדר כעת קל-בינוני. היא יצאה מכלל סכנה ובמשטרה אומרים כי למרות הניתוחים שעוד מצפים לה - היא צפויה להיחקר כבר היום. שיפור ניכר גם במצב הילדים

שיפור ניכר במצבה של האם שהשליכה את שני ילדיה מחלון דירתם שקומה הרביעית ואז קפצה אחריהם: בסוף השבוע התעוררה האם מהתרדמת בה היתה שרויה מאז האירוע, ובבית החולים "איכילוב" בתל אביב מגדירים את מצבה בין קל לבינוני. במהלך היום היא צפויה להיחקר במיטתה בבית החולים. האם צפויה לעבור עוד מספר ניתוחים, אך היא יצאה מכלל סכנה.

שיפור חל גם במצבם של שני הילדים שהושלכו מהחלון. הילד בן ה-4, שמצבו היה קשה ביותר, התאושש ומצבו מוגדר כעת קל עד בינוני. גם מצבה של הילדה בת ה-7 מוגדר קל. פסיכולוגים ואנשי מקצוע משוחחים עם הילדים בבית החולים כדי לנסות ולהתמודד עם הטראומה שעברו.

בערב החג נחת בישראל אביהם של הילדים, המתגורר באוקראינה. הוא נלקח לחקירת משטרה ומיד לאחר מכן הוסע לבית החולים איכילוב כדי לבקרם. "אם הייתי יודע שכך ייעשה להם, לא הייתי נוסע", סיפר לעיתונאים לאחר שפגש אותם.

חקירת האירוע נמשכת

בינתיים ממשיכים גורמי הרווחה בבדיקת האירוע המחריד. למרות טענת הרשויות כי מדובר במשפחה נורמטיבית, עולה כי הילדה התלוננה לפני כשנה על התעללות מינית מצד שני הוריה. הילדה בת החמש התלוננה בעבר על אלימות מינית כלפיה בבית מצד שני ההורים. טענותיה נחקרו על-ידי הרשויות לפני כשנה, אולם החקירה לא העלתה תשובה חד משמעית.

סימני השאלה שעולים מהתקרית הקשה מצטרפים לחוסר הוודאות בנוגע לדבריה של הילדה, אולם עצם העובדה שהילדה אינה דוברת עברית ברמת שפת אם, הותירה את החוקרים עם ספקות רבים בנושא. המקרה הועבר בחזרה לבדיקת רשויות הרווחה, כאשר לא נמסר בצורה ברורה אם הילדה אכן עברה התעללות מינית.

"שמעתי ילד נופל וצועק אמא"

האירוע החמור התרחש ביום שני בשבוע שעבר. בשעה 05:30 השליכה האם את שני ילדיה מחלון ביתם שבקומה הרביעית, וקפצה אחריהם. לאחר הדיווח הגיעו כוחות משטרה גדולים לדירה, ברחוב מבוא ולקר בתל אביב.

שכנם של האם והילדים סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "שמעתי הבוקר ילד צועק אמא אמא ולא הבנתי מה קרה. הלכתי לחלון ושמעתי משהו נופל. לא הבנתי מה זה, עברתי לחדר השני להסתכל וראיתי על הדשא אישה ושני ילדים לא זזים".

סנ"צ יגאל סנקר, מפקד תחנת השכונות בת"א סיפר כי השוטרים הגיעו למקום לאחר שהתקבלו קריאות על כך שהאם וילדיה נמצאו מוטלים על הרצפה. סנ"צ פנקר סיפר כי האם סיפרה לשוטרים כי היא "רצתה להרוג את ילדיה ולמות".

שוש, הגננת של בן ה-4, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי "הוא ילד שמח ותוסס, תמיד צוחק ומשחק עם חברים. את האמא בכלל לא ראיתי אף פעם". הגננת אמרה כי בכל פעם, אחותו בת ה-5 הייתה מביאה את אחיה הקטן והולכת לגן שלה, בצד השני של הרחוב.

רוצים לדעת איך צוברים נקודות בפייסבוק של חדשות 2? 

פרשת "האם המשליכה" - סיקור מיוחד:

אב הילדים: חבל שלא נשארתי

הילדה סיפרה בעבר על תקיפה מינית

חשד: השלכת הילדים - נקמה באב שעזב

נציגי הרווחה: "הבית היה נורמטיבי"

הילד שנזרק מהחלון מורדם ומונשם

שכנים: הילדים נפלו וזעקו "אמא"

ת"א: אם זרקה ילדיה מהחלון וניסתה להתאבד