אב הילדים: אם הייתי יודע שהיא תעשה זאת - לא הייתי נוסע

אבי הילדים שהושלכו מחלון ביתם בקומה הרביעית על ידי אמם נחת בארץ וביקר בביה"ח את בנו שהתעורר הבוקר ואת הבת שמצבה השתפר. "לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות", הדגיש, "אם הייתי חושד – לא הייתי נוסע". צפו בדבריו

אביהם של שני הילדים שהושלכו מחלון ביתם בקומה הרביעית אתמול נחת הבוקר בישראל. הוא נלקח לחקירת משטרה ומיד לאחר מכן הוסע לבית החולים איכילוב כדי לבקרם.

בשעות הצהריים יצא אל העיתונאים כדי לספר על מצב הילדים ועל הרגשתו. האב, דובר רוסית בלבד, אמר: "אם הייתי יודע שכך ייעשה להם - לא הייתי נוסע". קודם לכן אמר כי האם אינה אישה טובה.

מצב הילדים משתפר - הילד בתהליכי התעוררות

הבוקר נמסר כי משתפר מצבם של שני הילדים. מבית החולים איכילוב בתל אביב אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי מצבו של הילד שהורדם והונשם מוגדר בינוני והוא החל בתהליכי התעוררות. אחותו במצב קל עד בינוני. האם שהשליכה אותם מהחלון עדיין במצב קשה - אך יציב.

בינתיים ממשיכים גורמי הרווחה בבדיקת האירוע המחריד. למרות דברי הרשויות לפיהם מדובר במשפחה נורמטיבית, עולה כי הילדה התלוננה לפני כשנה על התעללות מינית מצד שני הוריה. הילדה בת החמש התלוננה בעבר על אלימות מינית כלפיה בבית מצד שני ההורים. טענותיה נחקרו על-ידי הרשויות לפני כשנה, אולם החקירה לא העלתה תשובה חד משמעית - כך דווח בגלי צה"ל.

סימני השאלה שעולים מהתקרית הקשה מצטרפים לחוסר הוודאות בנוגע לדבריה של הילדה, אולם עצם העובדה שהילדה אינה דוברת עברית ברמת שפת אם, הותירה את החוקרים עם ספקות רבים בנושא. המקרה הועבר בחזרה לבדיקת רשויות הרווחה, כאשר לא נמסר בצורה ברורה אם הילדה אכן עברה התעללות מינית.

האם לשוטרים: אני רק רוצה להגיע לגן עדן

שוטרים שהגיעו לחצר הבית מצאו את הילדים ואת האם פצועים ונאנקים מכאב. בניסיון להבין האם ישנם בני משפחה נוספים בסכנה השוטרים שאלו את האם אם יש עוד ילדים בדירה, והיא ענתה לשוטרים בגסות: "למה אלו לא מספיקים?". כשנשאלה מדוע השליכה את הילדים ענתה: "אני רק רוצה להגיע לגן עדן".

ברגע שיחול שיפור במצבה היא תיחקר במשטרה, אולם בשלב זה החוקרים בודקים מספר כיווני חקירה,  ובין היתר את החשד שהאם ביצעה את המעשה כנקמה בבעלה על שעזב אותה. כיוון חקירה נוסף הוא הרגלי השתייה של האם. לדברי גורמי הרווחה, האם מוכרת כאלכוהוליסטית ונתפסה מוקדם יותר השנה על ידי שוטרים בגן ציבורי כשהיא בגילופין. היא שוחררה בערבות על ידי בעלה ונותרה במעקב של הרשויות בעיריית תל אביב.

"שמעתי ילד נופל וצועק אמא"

סמוך לשעה 5:30 אתמול בבוקר השליכה אם את שני ילדיה מחלון ביתם שבקומה הרביעית, וקפצה אחריהם. לאחר הדיווח הגיעו כוחות משטרה גדולים לדירה, ברחוב מבוא ולקר.

שכנם של האם והילדים סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "שמעתי הבוקר ילד צועק אמא אמא ולא הבנתי מה קרה. הלכתי לחלון ושמעתי משהו נופל. לא הבנתי מה זה, עברתי לחדר השני להסתכל וראיתי על הדשא אישה ושני ילדים לא זזים".

סנ"צ יגאל סנקר, מפקד תחנת השכונות בת"א סיפר כי השוטרים הגיעו למקום לאחר שהתקבלו קריאות על כך שהאם וילדיה נמצאו מוטלים על הרצפה. סנ"צ פנקר סיפר כי האם סיפרה לשוטרים כי היא "רצתה להרוג את ילדיה ולמות".

שוש, הגננת של בן ה-4, סיפרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "הוא ילד שמח ותוסס, תמיד צוחק ומשחק עם חברים. את האמא בכלל לא ראיתי אף פעם". הגננת אמרה כי בכל פעם, אחותו בת ה-5 הייתה מביאה את אחיה הקטן והולכת לגן שלה, בצד השני של הרחוב.

רוצים לדעת איך צוברים נקודות בפייסבוק של חדשות 2? 

פרשת "האם המשליכה" - סיקור מיוחד:

הילדה סיפרה בעבר על תקיפה מינית

חשד: השלכת הילדים - נקמה באב שעזב

נציגי הרווחה: "הבית היה נורמטיבי"

הילד שנזרק מהחלון מורדם ומונשם

שכנים: הילדים נפלו וזעקו "אמא"

ת"א: אם זרקה ילדיה מהחלון וניסתה להתאבד