הילדה שהושלכה מהחלון התלוננה בעבר על תקיפה מינית

לפני כשנה פנתה הילדה שהושלכה מחלון ביתה אל הרשויות, וטענה כי שני הוריה התעללו בה מינית. גורמי הרווחה בדקו את התלונה, אך הבדיקה לא העלתה תשובה חד משמעית. למרות השיפור במצבה הפיזי, היא במצב נפשי קשה. בבוקר ינחת בארץ אבי המשפחה ויובא מיד לחקירה

משפחה נורמטיבית? לא בטוח כלל. גורמי הרווחה ממשיכים בבדיקת האירוע המחריד שבו אם מדרום תל אביב השליכה את שני ילדיה מחלון ביתם שבקומה הרביעית וקפצה אחריהם. למרות דברי הרשויות לפיהם מדובר במשפחה נורמטיבית, עולה כי הילדה התלוננה לפני כשנה על התעללות מינית מצד שני הוריה.

הילדה בת החמש התלוננה בעבר על אלימות מינית כלפיה בבית מצד שני ההורים. טענותיה נחקרו על-ידי הרשויות לפני כשנה, אולם החקירה לא העלתה תשובה חד משמעית - כך דווח בגלי צה"ל.

סימני השאלה שעולים מהתקרית הקשה מצטרפים לחוסר הוודאות בנוגע לדבריה של הילדה, אולם עצם העובדה שהילדה אינה דוברת עברית ברמת שפת אם, הותירה את החוקרים עם ספקות רבים בנושא. המקרה הועבר בחזרה לבדיקת רשויות הרווחה, כאשר לא נמסר בצורה ברורה אם הילדה אכן עברה התעללות מינית.

אביה של הילדה ינחת בשעות הבוקר בנתב"ג, ומשם יועבר מיד לחקירת המשטרה, בניסיון לברר עוד על נסיבות האירוע המחריד.

האם לשוטרים: אני רק רוצה להגיע לגן עדן

למרות השיפור הקל במצבה של הילדה, מצבה הנפשי קשה מאוד והיא מתקשה לשוחח עם שירותי הרווחה על מה שאמה עוללה לה ולאחיה. מצבו של אחיה בן ה-4 מוסיף להיות בינוני עד קשה, והוא מורדם ומונשם. האם עדיין מאושפזת כשהיא מורדמת ומונשמת, אך דוח של המשטרה שנכתב זמן קצר לאחר האירוע אותו אנו מביאים כאן לראשונה, חושף מעט ממה שהתרחש לפנות בוקר ברחוב מעפילי אגוז בדרום תל אביב.

שוטרים שהגיעו לחצר הבית מצאו את הילדים ואת האם פצועים ונאנקים מכאב. בניסיון להבין האם ישנם בני משפחה נוספים בסכנה השוטרים שאלו את האם אם יש עוד ילדים בדירה, והיא ענתה לשוטרים בגסות: "למה אלו לא מספיקים?". כשנשאלה מדוע השליכה את הילדים ענתה: "אני רק רוצה להגיע לגן עדן".

האב נמצא בדרכו לארץ

ברגע שיחול שיפור במצבה היא תיחקר במשטרה, אולם בשלב זה החוקרים בודקים מספר כיווני חקירה,  ובין היתר את החשד שהאם ביצעה את המעשה כנקמה בבעלה על שעזב אותה. כיוון חקירה נוסף הוא הרגלי השתייה של האם. לדברי גורמי הרווחה, האם מוכרת כאלכוהוליסטית ונתפסה מוקדם יותר השנה על ידי שוטרים בגן ציבורי כשהיא בגילופין. היא שוחררה בערבות על ידי בעלה ונותרה במעקב של הרשויות בעיריית תל אביב.

אנשי משרד החוץ יצרו קשר עם האב שנמצא בביקור קרובים באוקראינה והודיעו לו על התקרית הקשה. גורמים המקורבים לאב מספרים כי הוא התקשה לעכל את הבשורה הטרגית, ובשעות אלה הוא עושה את דרכו בחזרה לארץ.

גורמי הרווחה: "מדובר במשפחה נורמטיבית"

שעות לאחר האירוע המחריד בדרום תל אביב בו השליכה אם את שני ילדיה מהחלון וקפצה אחריהם, מתפזר הערפל סביב ההיסטוריה המשפחתית. גורמי הרווחה בעיר מגלים כי הם מכירים את המשפחה ופיקחו עליה, אך הם מספרים כי לאחר בדיקה נמצא שהבית "נורמטיבי לחלוטין".

גורמי הרווחה בעיריית תל-אביב אומרים כי המשפחה נמצאת במעקב כבר למעלה משנה לאחר שהאם נמצאה משוטטת שיכורה. "הגיע אלינו דיווח חד פעמי לאחר שהאם נמצאה משוטטת עם ילדיה שיכורה בפארק דרום", סיפרו לחדשות 2.

"האם התנהגה בשכרות ובצורה חריגה ולכן באמצעות המשטרה הופעלה פקידת סעד מקומית", מסרו גורמי הרווחה. בעקבות האירוע החריג שהתרחש במאי 2009 נערך מפגש עם שני ההורים במהלכו חתם אב הילדים כי הוא לוקח עליהם אחריות.

בנוסף, נערך ביקור בית בבית המשפחה בדרום תל-אביב שם נמצא כי הבית נורמטיבי לחלוטין וכי ההורים משטפים פעולה עם הרשויות ואף יזמו עימם פגישות. רק לפני שלושה שבועות נפגשה עובדת סוציאלית עם האם שלא דיווחה על כל ממצאים חריגים.

"שמעתי ילד נופל וצועק אמא"

סמוך לשעה 5:30 אתמול בבוקר השליכה אם את שני ילדיה מחלון ביתם שבקומה הרביעית, וקפצה אחריהם. לאחר הדיווח הגיעו כוחות משטרה גדולים לדירה, ברחוב מבוא ולקר.

שכנם של האם והילדים סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט: "שמעתי הבוקר ילד צועק אמא אמא ולא הבנתי מה קרה. הלכתי לחלון ושמעתי משהו נופל. לא הבנתי מה זה, עברתי לחדר השני להסתכל וראיתי על הדשא אישה ושני ילדים לא זזים".

סנ"צ יגאל סנקר, מפקד תחנת השכונות בת"א סיפר כי השוטרים הגיעו למקום לאחר שהתקבלו קריאות על כך שהאם וילדיה נמצאו מוטלים על הרצפה. סנ"צ פנקר סיפר כי האם סיפרה לשוטרים כי היא "רצתה להרוג את ילדיה ולמות".

שוש, הגננת של בן ה-4, סיפרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "הוא ילד שמח ותוסס, תמיד צוחק ומשחק עם חברים. את האמא בכלל לא ראיתי אף פעם". הגננת אמרה כי בכל פעם, אחותו בת ה-5 הייתה מביאה את אחיה הקטן והולכת לגן שלה, בצד השני של הרחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת "האם המשליכה" - סיקור מיוחד:

חשד: השלכת הילדים - נקמה באב שעזב

נציגי הרווחה: "הבית היה נורמטיבי"

הילד שנזרק מהחלון מורדם ומונשם

שכנים: הילדים נפלו וזעקו "אמא"

ת"א: אם זרקה ילדיה מהחלון וניסתה להתאבד