אביו של הנהג הדורס הודה: נהגתי תחת השפעת סמים

כתב אישום חמור ובו ארבעה סעיפי הריגה הוגש היום נגד הצעיר שנהג ברכב שגרם לתאונה הקטלנית בכפר יאסיף לפני שלושה שבועות. זמן קצר אחרי התאונה הקטלנית, תפסו השוטרים את אביו של הנהג הנאשם נוהג תחת השפעת סמים וללא רישיון - ומודה בכך בלי בושה מול המצלמות. כך זה נראה

גנים מסוכנים: אמיר עטאללה מהכפר ירכא, רק בן 19, הואשם היום בארבעה סעיפי הריגה. עטאללה נהג ב-10 בספטמבר ללא טסט, ללא ביטוח, ללא חגורה, במהירות מופרזת ובמצב שיכרות - דרס למוות שלושה אנשים בכפר יאסיף וגרם למות חברו שישב לצידו. עשרה ימים לאחר התאונה הקטלנית נעצר גם אביו, כשהוא נוהג תחת השפעת סמים וללא רישיון.

אביו של אמיר, פחרי עטאללה, נעצר לפני שמונה ימים במהלך פעילות משולבת של תחנת עכו ובלשי היחידה המרכזית של אגף התנועה במשטרה. השוטרים נדהמו לגלות שהנהג בן ה-44 שנוסע ללא רישיון ותחת השפעת סמים הוא אביו של הנהג הדורס.

"אף פעם לא ניסית להוציא רישיון?", שאלו השוטרים את האב. "לא", השיב זה באדישות. "אתה משתמש בסמים", היקשו השוטרים, וזה ענה בלי בושה: "כן, היום בבוקר פעם אחרונה".

מעצרו של האב הוארך השבוע עד תום ההליכים נגדו, בעוד משפטו של בנו רק החל. עו"ד באסל פלאח, סנגורו של אמיר, אמר היום בבית המשפט המחוזי בחיפה כי לקוחו לא אשם בתאונה: "במהלך אותו בילוי קרתה אותה תאונה מצערת, כשחבר שלו הוא זה שנהג ברכב ולא הוא".

נהרגו לאחר שבילו במסעדה בכפר

ההרוגים בתאונה הקטלנית הם השופטת נסרין כריאני בת 44, והזוג ד"ר ניזאר תומה ואשתו ג'וזפין, בשנות ה-40 לחייהם. השופטת היא גיסתם של הזוג. ד"ר ניזאר שימש כרופא שיניים, והוא אחיו של ראש מועצת כפר יאסיף. אשתו הייתה אשת חינוך בכפר. חברו של הנהג הדורס, שישב לצידו בעת התאונה, מת מפצעיו.

התאונה אירעה כאשר יצאו השלושה מבילוי במסעדה באזור וצעדו לביתם. רכב שנסע בכביש סטה לפתע לנתיב הנגדי מסיבה שאינה ברורה, התנגש בהם וגרם למותם. ברכב הפוגע נהג אמיר עטאללה, בן 19, ועימו היו שלושה צעירים נוספים.

יושבי הרכב הפוגע נפצעו אף הם, שניים באורח קשה ושניים באורח קל, אחד מהם, כאמור, מת מפצעיו. במהלך הלילה עצרה המשטרה את הנהג, ואז התברר כי לחשוד אין ומעולם לא היה רישיון נהיגה.

בעלה של השופטת נסרין כריאני, דאוד כריאני, יצא מספר שניות לפניה מהמסעדה, חצה את הכביש וחיכה לה. בדיעבד, היו אלו השניות שהצילו את חייו. "הקדמתי את אחותי וגיסי רק במעט, ופתאום שמעתי קול בלימה וחבטה אדירה", הוא סיפר לחדשות ערוץ 2 באינטרנט. " התעלפתי במקום. אני יכול רק לקוות שזו תהייה התאונה האחרונה. כעת אני אגדל את ילדי וילדי אחותי לבד", הוא הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק