ת"א: פצצה ישנה נמצאה בשקית בתחנת אוטובוס

רחוב דיזינגוף הומה האדם, אמצע היום: במשטרה מתקבלת תלונה על חפץ חשוד בתחנת אוטובוס. שוטרים שמגיעים למקום מזהים חפץ מתכתי - ומזעיקים חבלנים. בתום זמן קצר מתברר: מדובר בפצמ"ר ישנה שהונחה בשקית - הנסיבות עדיין אינן ברורות. הפצמ"ר נקלחה להשמדה

בהלה בלב תל אביב: פצצת מרגמה ישנה נמצאה בשעות הצהריים בתוך שקית בתחנת אוטובוס ברחוב דיזנגוף בעיר. חבלנים שהוזעקו לתחנה, הממוקמת לא רחוק ממרכז הקניות דיזנגוף סנטר, בדקו את הפצצה, שהתבררה כנפיל בלבד, והעבירו אותה להשמדה.

האירוע התרחש בסביבות השעה 13:00, אז התקבלה תלונה בתחנת המשטרה על חפץ חשוד שנמצא בתחנת האוטובוס. החבלנים שהגיעו למקום הבחינו בחפץ מתכתי, והורו מיד על סגירת קטע הכביש והרחוב, והרחקת העוברים והשבים.

לפני 4 חודשים: "איטבח אל-יהוד" באוטובוס

כעבור זמן קצר התברר לחבלנים כי מדובר בנפל של פצצת מרגמה ישנה. לאחר שהתברר כי אין צורך בנטרולה, היא נשלחה להשמדה. במשטרה בודקים כעת אם מישהו ניסה פשוט להיפטר מהנפל באמצעות השלכתו לאשפה, או לבדוק את עירנות המשטרה.

"באמצע העבודה יצאתי להפסקה וראיתי שכל הרחוב חסום", סיפר היום אלון גולדנברג, עד ראייה שעובד בדיזנגוף סנטר. "היה חפץ חשוד בתחנת אוטובוס שהונח בשקית מאוד תמימה. אחרי שהגיעה המשטרה התברר שזה משהו יותר מזה. עברה חצי שעה עד שפונה החפץ, והרבה אנשים צחקו ולא הבינו על מה ההיסטריה".

לפני ארבעה חודשים דיווחו נוסעי קו מספר חמש של דן על גבר ואישה חשודים שעלו על האוטובוס בלב תל אביב והשמיעו קריאות "איטבח אל-יהוד". כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום בניסיון לאתר את השניים - שנעלמו. בעקבות החיפושים הנרחבים נוצרו פקקי ענק במרכז תל אביב למספר שעות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק