צעיר ישראלי בן 19 נרצח באומן

אומן לא שקטה. שלושה צעירים תושבי העיירה רגמו באבנים את מכוניתו של שמואל טובול שרץ לעברם ונדקר על ידם למוות בחזהו. בקהילת ברסלב מעריכים כי הרצח היה בתגובה לפציעתו של מקומי על ידי יהודי בראש השנה. החשודים במעשה נעצרו על ידי המשטרה באוקראינה ורבני הקהילה כבר הבטיחו שישגיחו מקרוב על התנהלות החקירה

דווקא ביום השנה ה-200 לפטירתו של הרב נחמן מברסלב, נדקר בלילה למוות שמואל טובול בן 19 לא רחוק מקברו. הצעיר הישראלי נרצח במה שנראה כמארב מתוכנן של מקומיים שרגמו אבנים בשעת לילה מאוחרת על מכוניתו. הנרצח, כך סיפרו חבריו, היה אמור להינשא בעוד כחודשיים.

מידי שנה, בדרך כלל בתקופת החגים, יוצאים אלפי מאמינים, לא רק מחסידיו של הרב אל העיירה אומן שבאוקראינה כדי להשתטח על הקבר שמסמל עבור רבים כמקור סגולה ואמונה. הצעיר שלמשפחתו יש מרכולית במקום, עשה גם הוא את חג הסוכות בעיירה.

האתר החרדי "בחדרי חרדים" דיווח כי הצעיר היה סמוך לשעה 1:00 בלילה בווילה אשר שייכת למשפחתו, בזמן ששלושה אנשים, תושבי האזור החלו לזרוק אבנים ללא סיבה מיוחדת על מכוניתו. עד ראיה שהיה במקום סיפר לאתר כי הצעיר שגילה כי שמשת רכבו נופצה רדף אחריהם עד אשר אחד התוקפים הסתובב ודקר אותו בחזהו.

טובול ז"ל עוד הספיק לזעוק לעזרה ואחיו ששמע את צעקותיו הגיע אל זירת האירוע ופינה אותו כשהוא במצב קשה לבית חולים. מאוחר יותר הוא נפטר מפצעיו לאחר שכל מאמצי ההחייאה עלו בתוהו. האתר מדווח עוד כי גם האח הותקף על ידי הצעירים המקומיים כשקיבל מהם מכות נמרצות עם את חפירה שהחזיקו בידם.

הערכה: מדובר על סגירת חשבונות

האתר מדווח עוד כי שניים מתוך שלושת הרוצחים הגיעו לאחר זמן מה לבית החולים המקומי וביקשו לקבל סיוע וחבישה. המשטרה שעידכנה את הצוות הרפואי על מקרה הרצח, קיבלה מהם את המידע שהם הגיעו למקום, ועצרה אותם.

אנשי זק"א מנסים למנוע כעת את נתיחת הגופה בבית החולים ולהטיסה כמה שיותר מהר לארץ. בקהילת ברסלב, בה נמנה הצעיר, מעריכים כי לתוקפים לא היה משהו אישי נגד הצעיר היהודי, וכי הרצח בוצע בשל הרצון "לסגור חשבון" עם היהודיים המקומיים לאחר התקרית בראש השנה, בה דקר יהודי את אחד התושבים במקום ופצע אותו. בליבם של ראשי הקהילה כבר גמלה ההחלטה לעמוד מקרוב על חקירת המשטרה המקומית, מחשש שהעניין יטויח ולא יזכה לטיפול המתאים כלקח מאירועי עבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק