חשד: החשוד ברצח ובן ה-14 שנרצח היו שיכורים

ישראל אלעזר בן ה-14 נדקר סמוך למרכז הקליטה "יעלים" בבאר שבע במהלך קטטה - ככל הנראה בשל ויכוח על סיגריה. אחד החשודים, בן 16, הודה בדקירה ושיחזר את המעשה בזירה. הוא טען כי אלעזר היה שיכור ובמשטרה בודקים האם גם החשוד עצמו היה שתוי. בית המשפט יכריע הלילה האם גופתו תנותח

ישראל אלעזר בן ה-14 מקריית ארבע הגיע לבאר שבע כדי לבלות את החג. אמש, בשעות הערב, הלך עם חברו המוכר למשטרה בשכונה ה'. השניים נתקלו בחבורת צעירים. אלעזר ביקש מהם סיגריה, על אף גילו הצעיר. הוא נענה בשלילה ואז התפתח ויכוח בין הצדדים.

המשטרה עצרה שתי נערות ושלושה נערים קטינים, שסירבו לשתף פעולה עם החוקרים. בסופו של דבר אחד מהם נשבר ושיחזר את הרצח בזירה. הוא טוען כי אלעזר היה שיכור ותקף את החשוד. המשטרה בודקת האם גם החשוד עצמו היה שתוי בזמן המעשה.

וכך עלה משחזור האירועים אמש: לאחר שהתפתח במקום דין ודברים בעקבות בקשת הסיגריה, אלעזר ניסה לברוח מהמקום. החבורה האחרת לא ויתרה ורדפה אחריו, עד שהוא נתפס. אז, כך על פי החשד, פרצה קטטה, כשאז שלף סכין אחד הנערים, בן 16, ודקר את אלעזר.

גם אם הנערים היו שיכורים וגם אם לאו – אין ספק שמדובר בעוד רצח סתמי במסגרת התופעה הנקראת "אלימות בני הנוער".

בית המשפט יכריע: האם הגופה תנותח

משפחתו של הנרצח דורשת שלא לנתח את גופתו של בנם. מיכאל גוטריין, רכז המחלקה המשפטית של זק"א אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "כבר הלילה יתקיים דיון בבית המשפט העליון בנושא. המשפחה לא רוצה לבצע נתיחה בגלל כבוד המת וגם בחוק הישראלי הקביעה היא שיש לבצע נתיחה רק כשסיבת המוות אינה ברורה ויש לאתר אותה".

לדבריו, "אנחנו לא יודעים מה המצב כרגע, אם בית החולים יכול לתת חוות דעת רפואית שסיבת המוות ברורה אז אין צורך בנתיחה. אם סיבת המוות אינה ברורה, אז אנחנו נבקש לערוך נתיחה נקודתית. הוא לא מת בזירה, אלא היה בבית החולים לזמן מסוים. אנחנו לא הולכים עם הראש בקיר, המשפחה מתנגדת לנתיחה כוללת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק