החיילים שגנבו גז צחוק לא יואשמו בגרימת מוות ברשלנות

שני החיילים שנעצרו בחשד שגנבו ממרפאת שיניים את בלון גז הצחוק שוחררו הערב. החיילים, שהביאו את הבלון למסיבה ובעקבות שימוש בו מתו 2 נערים יואשמו בגניבה בלבד ולא בגרימת מוות ברשלנות. בבית הספר בו למדו הנערים קרה בעבר שתלמידים ניסו לגנוב גז מזגנים - והושעו

שני החיילים שנעצרו בחשד ששגנבו את מיכל גז הצחוק שהביא למותם של עומר צור ואבישי קלומק בני ה-18, שוחררו לאחר שהודו בגניבה. לבקשת המשפחה, איננו מפרסמים את תמונות הנערים שנהרגו.

במשטרה לא מתכוונים להגיש נגדם כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות, אלא בגין גניבה בלבד. השניים נמצאים במעצר בית והמשטרה הצבאית החוקרת תמשיך את הטיפול בהם.

בבית הספר מתקשים לעכל את האסון

מנהל בית הספר בו למדו השניים, אריה ברנע, סיפר כי לפני כשנתיים אירע בבית הספר מקרה בו ניסו תלמידים לגנוב גז מזגנים אך הם נתפסו והושעו. ברנע אמר כי בבית הספר מודעים היטב לניסיונות תלמידים להשתמש בחומרים המסוכנים ועושים הכול כדי לחנך תלמידים ליהנות ללא שימוש באלכוהול ובסמים.

"המורים פשוט ישבו ובכו", סיפר ברנע לחדשות 2 באינטרנט. "עומר שסיים את לימודיו בשנה שעברה היה חבר של כל העולם, אתה לא תצליח למצוא אדם שלא היה קשור אליו. מדובר בבחור בעל כושר מנהיגות שעמד לפני שירות ביחידה מובחרת". גם אבישי, לדברי המנהל, בלט מאוד במוסד. "הוא היה מאוד אהוד", הדגיש ברנע.

בית הספר כינס ישיבה מיוחדת בעקבות המקרה ומחר, על פי התכנון, יתכנסו במקום התלמידים על מנת לחלוק את רגשותיהם ולדון באסון. "העיקר אינו הזבנג אחרי אירוע קשה וגם לא המניעה", מדגיש ברנע, העיקר הוא חינוך לטווח ארוך, בניית האישיות כדי שהצעירים יצטרכו לברוח לחומרים כדי להתמודד עם קשיי היום. החשוב הוא הקניית החינוך לטווח ארוך ולא בדיעבד לאחר מקרים קשים כאלו".

נמצאו ללא סימני חיים לצד הבלון

סמוך לשעה 03:00 הוזעקו צוותי משטרה ומד"א לכיש לפרדס במושב אורות, הסמוך לקריית מלאכי. הם איתרו את עומר ואבישי, תושבי המושבים ניר בנים ואורות, ללא סימני חיים ברכב כשלצדם בלון ובו, על פי החשד, גז צחוק. קרוב משפחה נוסף של השניים שהיה עמם, אך לא נפגע, עוכב לחקירה.

הפרמדיקים ניסו לבצע פעולות החייאה בשניים, אך ללא הצלחה. מותם נקבע במקום. כוחות משטרה, בפיקודו של סגן ניצב ירדן קלנדרוב, שהגיעו לזירה החלו בחקירת האירוע ובדיקת נסיבות המקרה."מדובר במעשה טיפשי של בני נוער ממשפחות טובות שאיבדו את חייהם על שטות", הבהירו במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק