חשד: חיילים גנבו את בלון גז הצחוק לנערים שמתו

המשטרה עצרה 2 חיילים בחשד שגנבו ממרפאת שיניים את בלון גז הצחוק, הביאו אותו למסיבה והשאירו אותו במקום. 2 הנערים שמצאו את הגז השתמשו בו - ומתו. בית ספר התיכון של הצעירים התקשו לעכל: "עומר היה חבר של כל העולם, המורים שהכירו את אבישי ישבו ובכו"

אבל כבד ירד הבוקר על תיכון באר טוביה עם קבלת הבשורה המרה על מותם של עומר צור ואבישי קלומק, שני בני דודים בני 18 שמתו סמוך למושב אורות כתוצאה משאיפת גז צחוק.

"המורים פשוט ישבו ובכו", סיפר מנהל בית הספר אריה ברנע לחדשות 2 באינטרנט. "עומר שסיים את לימודיו בשנה שעברה היה חבר של כל העולם, אתה לא תצליח למצוא אדם שלא היה קשור אליו. מדובר בבחור בעל כושר מנהיגות שעמד לפני שירות ביחידה מובחרת". גם אבישי, לדברי המנהל, בלט מאוד במוסד. "הוא היה מאוד אהוד", הדגיש ברנע.

בית הספר כינס ישיבה מיוחדת בעקבות המקרה ומחר, על פי התכנון, יתכנסו במקום התלמידים על מנת לחלוק את רגשותיהם ולדון באסון. "העיקר אינו הזבנג אחרי אירוע קשה וגם לא המניעה", מדגיש ברנע, העיקר הוא חינוך לטווח ארוך, בניית האישיות כדי שהצעירים יצטרכו לברוח לחומרים כדי להתמודד עם קשיי היום. החשוב הוא הקניית החינוך לטווח ארוך ולא בדיעבד לאחר מקרים קשים כאלו".

במקביל ממשיכה המשטרה בחקירת האירוע הקשה. בשעות הצהריים נעצרו שני חיילים בחשד שגנבו את מיכל גז הצחוק ממרפאת שיניים והביאו אותו למסיבה בה בילו הנערים, שאחר כך השתמשו בו שוב - ומתו. השניים קשרו עצמם למעשה. 

סמוך לשעה 03:00 הוזעקו צוותי משטרה ומד"א לכיש לפרדס במושב אורות, הסמוך לקריית מלאכי. הם איתרו את עומר ואבישי, תושבי המושבים ניר בנים ואורות, ללא סימני חיים ברכב כשלצדם בלון ובו, על פי החשד, גז צחוק. קרוב משפחה נוסף של השניים שהיה עמם, אך לא נפגע, עוכב לחקירה.

הפרמדיקים ניסו לבצע פעולות החייאה בשניים, אך ללא הצלחה. מותם נקבע במקום. כוחות משטרה, בפיקודו של סגן ניצב ירדן קלנדרוב, שהגיעו לזירה החלו בחקירת האירוע ובדיקת נסיבות המקרה."מדובר במעשה טיפשי של בני נוער ממשפחות טובות שאיבדו את חייהם על שטות", הבהירו במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק