מכת חיסולים: גבר נורה בכפר קאסם

בלי רחמים: החיסולים הופכים אט אט לחלק משגרת חיינו. אלמונים חיסלו הלילה את עאמר רסלאן, תושב כפר קאסם בן 40, כשניקה את מכוניתו בפתח ביתו. רק אתמול ניצל בנס יניב כהן מחיסול, כשעבריינים הניחו מטען רב עוצמה מתחת למכוניותו. לפני כשבועיים ניסו אלמונים לחסל את צ'רלי אבוטבול. מכת מדינה

מכת מדינה: חיסול נוסף אירע הלילה בישוב כפר קאסם. אלמונים פתחו באש לעבר עאמר רסלאן, תושב הכפר בן 40 בעת שעמד בפתח ביתו וניקה את מכוניתו. המשטרה פתחה במצוד אחר היורים.

המחסלים שנשלחו לא השארו מקום לטעויות, הם ירו לעברו מספר צרורות והוא נפצע מהירי בכל חלקי גופו. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום מצאו אותו במצב קשה, הגישו לו טיפול רפואי והבהילו אותו בית החולים בילינסון בפתח תקווה. הרופאים נאבקו על חייו במשך מספר שעות, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

מיד לאחר האירוע פתחה המשטרה בסריקות אחר היורים, וכוחות גדולים של משטרת ראש העין ומרחב שרון ניסו לאתר את האלמונים, בינתיים ללא הצלחה. הערכת המשטרה בשלב זה היא שסכסוך בין עבריינים הוא שגרם למותו של רסלאן.

המשטרה מעריכה כי הכמות העולה של חיסולים שמתרחשים בתקופה האחרונה היא תוצאה דווקא של פעילות האכיפה המשטרתית נגד ראשי ארגוני השפע. גורמי אכיפה מסבירים כי ניטרול ראשי הארגונים על ידי המשטרה, הביא לאנרכיה ברחובות. "העבריינים הקטנים" מנסים להרים את ראשם ולתפוס טריטוריות, והם לא מתכוונים לתת לעוברי האורח התמימים או אור היום לעצור אותם.

אתמול: ניסיון חיסול בלב הרצליה

"הרכב בער כמו כדור אש", כך תיארו עדי ראייה את הפיצוץ שאירע אתמול סמוך לשעה 9:00 בבוקר ברחוב יצחק הנשיא בהרצליה. עוברי אורח תיעדו את ניסיון החיסול שניות לאחר הפיצוץ.

מטען חבלה שהוצמד למכוניתו של נשיא קבוצת הכדורגל מכבי "קביליו" יפו יניב כהן, התפוצץ לפתע ברחוב מרכזי בעיר. עדי ראייה דיווחו שכהן יצא מהאוטו כדי לקנות קפה ואז אירע הפיצוץ. המכונית נשרפה כליל, אולם לא דווח על נפגעים בגוף, למעט שתי נפגעות חרדה שטופלו במקום. במשטרה מעריכים שמדובר בניסיון חיסול על רקע סכסוך בעולם התחתון. במזל רב האירוע הסתיים ללא פצועים.

לפני כשבועיים, אלמונים רכובים על אופנוע ניסו לחסל את העבריין הבכיר צ'רלי אבוטבול, סמוך למלון "כרמל" בנתניה. גם באירוע הזה לא היו נפגעים. אבוטבול, שלפי המשטרה עומד בראש משפחת הפשע, לא נפגע כתוצאה מהירי.