היעד לחיסול מדבר לראשונה: "זה היה ניסיון רצח"

שעות לאחר שרכבו התפוצץ בלב הרצליה, יניב כהן אומר בראיון בלעדי לגיא פלג: "זה היה ניסיון רצח, לא הפחדה". כהן מכחיש את הטענות על קשרים עם השוק האפור ועם גורמים עברייניים ואומר כי "אני לא קשור לארגוני פשיעה", ולא שוכח לחייך בסיום: "אם עברנו את היום הזה, נעבור את הכל"

יניב כהן ניצל הבוקר מניסיון חיסול באמצע הרצליה, כשרכבו התפוצץ ונשרף כליל. עכשיו, שעות אחרי האירוע החמור, הוא מספר לראשונה בראיון בלעדי על ההתרחשויות ועל הנסיבות שהובילו לפיצוץ.

רוצים לקבל עדכוני פלילים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נסעתי כרגיל לבית הקפה, השארתי את האוטו מונע ואחרי מספר שניות שמעתי פיצוץ מחריד", אומר כהן ומתאר את השניות שלאחר הפיצוץ: "רצתי החוצה לראות אם יש נפגעים, ואז ראיתי את האוטו שלי עולה באש".

במשטרה טוענים כי כהן הפסיד סכומי עתק בבתי קזינו בחו"ל, ולכן נדרש ללוות כסף מעבריינים ומגורמי השוק האפור. טענות אלו מגיעות בסתירה מוחלטת לדבריו של כהן. "אני לא קשור לארגוני פשיעה ואני לא עבריין, העבירות היחידות שביצעתי היו עבירות של מע"מ ומס הכנסה", הוא אומר. לדבריו, הוא מתפרנס מעסקי נדל"ן ומחברה אותה מכר לפני כשנתיים.

"זה היה ניסיון רצח, לא הפחדה", אומר כהן, נשיא קבוצת הכדורגל מכבי "קביליו" יפו. "אין לי מושג מי רוצה לחסל אותי וזה מאוד מטריד אותי". לטענה זו של כהן, ישנה תגובה ברורה מהמשטרה - דודו ועקנין שהפסיד לכהן ארבעה מיליוני שקלים במשחק קלפים, מנסה בכל דרך להיפטר מהחוב. למרות האירועים, שומר כהן על אופטימיות: "אני המום, אבל יהיה בסדר, אם יצאנו מזה אז נצא מכל דבר".

ניסיון חיסול בהרצליה - סיקור מיוחד:

חשד: המניע לחיסול - חוב של 4 מיליון ש'

תיעוד: שניות אחרי הפיצוץ בהרצליה

חשד: ניסיון חיסול בלב הרצליה