חשד: המניע לניסיון החיסול - חוב של 4 מיליון שקלים

יניב כהן ניצל הבוקר מניסיון חיסול לאחר שמטען חבלה התפוצץ ברכבו. כהן טוען כי אין לו שמץ של מושג מי ירצה לפגוע בו, אך במשטרה כבר בודקים את האפשרות שמדובר בסכסוך על רקע חוב של 4 מיליון שקלים ממשחק קלפים. על פי החשד, כהן איים על דוד וענונו שהיה חייב לו כסף, ובתגובה זה גייס את אנשיו של שלום דומרני

בעוד יניב כהן, הנשיא של קבוצת הכדורגל מכבי קביליו יפו, ממשיך לטעון בתוקף כי אינו יודע מי אחראי לפיצוץ מכוניתו מוקדם יותר היום בהרצליה - במשטרה חושבים אחרת.

אחד מכיווני החקירה שנבדק הוא כי הרקע לניסיון החיסול הוא משחק קלפים בחודש מאי האחרון, במהלכו הרוויח כהן ארבעה מיליון שקלים מדוד וענונו, עבריין המוכר היטב למשטרה. על פי החשד, לא מיהר וענונו להעביר לידיו של כהן את סכום הזכייה העצום - וזה החל במסכת איומים לכיוונו.

בשלב מסוים, כך מעריכה המשטרה, פנה וענונו לראש משפחת הפשע שלום דומרני או לאחד מאנשיו בבקשה שיסייעו לו ויגנו עליו מפני איומיו לכאורה של כהן. אחת האפשרויות הנבדקות היא שאנשיו של דומרני הניחו את המטען ברכבו של כהן כדי להזהיר אותו ש"יירד מוענונו". כהן וגם וענונו, אגב, נעצרו בשבוע שעבר בחשד להימורים וסחיטה באיומים.

עורך דינו של כהן: "אין לו שום מגע עם משפחות פשע"

פרקליטו של כהן, עו"ד ששי גז, מכחיש כל קשר לפלילים. "יניב כהן הוא איש עסקים מכובד, הוא בקושי הסתבך באיזה עבירה קטנה-שתיים, אפשר לומר שיש לו עבר נקי", אמר גז בראיון לעודד בן-עמי בתכנית "שש". "לא חושב שמישהו כיוון אליו. הוא שירת בצה"ל ביחידה מובחרת, בעל משפחה, אין לו שום אויב".

"רק בסרטים אפשר לפתור תיק בשעה", הוסיף הפרקליט. "במציאות זה יותר קשה. אני מכיר את יניב כהן שנים, אין לו אף סכסוך, לא אישי ולא עסקי. הוא איש מאד אהוד על חבריו, יש לו הרבה חברים שהם אנשי עסקים מהבכירים בארץ, קשה לי להאמין שמישהו רצה לפגוע בו. יש סיכוי סביר מאד שהמכונית שבה הוא נהג הזכירה למישהו מכונית של מישהו אחר, וזו הייתה טעות בזיהוי. זה כלי רכב מאד פופולרי אצל אנשים שעשויים לרצות לפגוע בהם".

עו"ד גז סיכם ואמר כי "יניב היה מאד מופתע. הוא לא יכול לחשוב על מישהו שירצה לפגוע בו. הוא לא אדם שמפחד באופן כללי, אבל הוא מזועזע מהאירוע הזה, זה לא דבר נעים לראות את הרכב שלך מתפוצץ. אין לו שום מגע עם משפחות פשע. הוא איש עסקים מכובד".

"אין לי מושג מי ניסה לפגוע בי"

במקביל ממשיכים החוקרים לבדוק כיוונים נוספים ומנסים לגלות האם גורמים אחרים, איתם היה כהן מסוכסך, ביקשו לפגוע בו. כהו עצמו, מצדו, מכחיש הכל ואומר: "אין לי שמץ של מושג מי ניסה לפגוע בי. הלכתי לכיוון הקפה והאוטו פשוט התפוצץ. אני מקווה שהמשטרה תעשה את העבודה שלה".

הבוקר סמוך לשעה 9:00 התפוצץ רכבו של כהן בהרצליה ונשרף כליל, דקות ספורות בלבד אחרי שהחנה אותו והלך לבית קפה סמוך. שתי נפגעות חרדה טופלו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תיעוד: שניות אחרי הפיצוץ בהרצליה

חשד: ניסיון חיסול בלב הרצליה