חשד: מאבטח בחברת שמירה ניסה לסחוט 10,000 אירו מבעל עסק

תושב אשקלון (40) נעצר בחשד שניסה עם חבריו לסחוט באיומי אקדח 10,000 אירו מבעל עסק בכפר סבא. בחקירתו סיפר כי ברשותו אקדח - כי הוא עובד כמאבטח בחברת שמירה. חבריו החשודים במעשה נמלטו, והמשטרה מחפשת אחריהם

המאבטח חשוד באיומים בנשק. ארכיון (חדשות 2)

המאבטח חשוד באיומים בנשק: תושב אשקלון בן 40 נעצר על ידי המשטרה בחשד שניסה לסחוט באיומים בעל עסק ודרש ממנו 10,000  אירו - כ-50,000 שקל. בחקירתו הודה במעשים, והבוקר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו.

בתחנת משטרת כפר סבא התקבלה בימים האחרונים תלונה מבעל עסק לפרסום הודעות בעיתונות, שטען כי מספר בני אדם הגיעו למקום עבודתו, איימו עליו בנשק, הכו אותו באלה, שפכו במשרדו דלק ואיימו להציתו - אם לא ישלם להם סכום של 10,000 אירו.

"ישבתי במשרד עם שלושה חברים שעובדים איתי, כשלפתע נכנסו שלושה אנשים למשרד שמימיי לא ראיתי בעבר", שיחזר היום המתלונן א' בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אמרו לי שצריך לדבר איתי, לקחו אותי למשרד אחר והתחילו לספר לי על חוב שאני חייב להם, בסך 10,000 אירו".

"לא ידעתי על מה מדובר והם החלו להכות אותי בפניי באגרופים ובאלה", המשיך א'. "צעקתי שאני לא מכיר שום חוב, ובשלב מסויים ביקשתי לדעת למי - רק כדי שאשלם לו". לדבריו, בשלב זה שלף אחד מהנוכחים בחדר אקדח וכיוון לראשו. "לא ניסיתי להילחם", אמר א'. "חששתי לחיי ואמרתי שאני מוכן להביא את הכסף - אך אני צריך זמן לארגן אותו. זה שהחזיק בנשק אמר לי להתקשר אליו ברגע שיש לי את הכסף - ולא, הם יהרגו אותי".

החשוד נעצר בפגישה היזומה

בסופו של דבר, מספר א', החליטו הוא וחבריו להגיש תלונה במשטרה. במחלק מודיעין בילוש החלו לטפל בתלונה, ולאסוף ראיות נגד החשודים. המתלונן התבקש על ידי החוקרים ליזום פגישה עם המאיימים, אליה הצטרפו גם הבלשים. בפגישה הבטיח המתלונן כי יביא עמו את סכום הכסף המדובר, ועם הגעתו של אחד החשודים - עצרו אותו הבלשים.

""המתלונן פנה אלינו, יזמנו את הפגישה יחד עם החשוד בסחיטה ועצרנו אותו", סיפר היום פקד רותם גיל, קצין המודיעין והבילוש בתחנת כפר סבא בשיחה עם חדשות 2. "קיימת חשיבות רבה לפנייה שכזו, משום שהיא מסייעת לנו להיאבק בבעיות דמי החסות בעיר".

בחקירתו סיפר החשוד, מאבטח במקצועו, כי הוא וכמה ממכריו אכן איימו על בעל העסק. לדבריו, האקדח בו נעשה שימוש לאיומים הוא אקדח השייך לו בעבודתו כמאבטח בחברת שמירה. המשטרה פשטה על בתיהם של יתר החשודים במעשה, גם הם תושבי אשקלון, אך הם לטענת המשטרה - לא היו בביתם והם מוגדרים נמלטים. הבוקר יובא החשוד שנעצר לדיון הארכת מעצרו בבית משפט השלום בכפר סבא.

 רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק