בכיר המשק שפנה לאברג'יל: "פעלתי בדרך הנכונה ביותר"

אמש חשפנו כאן את הפנייה של מנכ"ל חברת חיפושי הגז והנפט "רציו", יגאל לנדאו לגורמים עברייניים – ולא למשטרה - כדי להתמודד עם מה שהגדיר "איומים על חייו ועל חיי משפחתו". הערב אנו מביאים לראשונה את גרסתו של לנדאו בפני הבורר אסף ברם, שם הוא מספר מדוע פנה למי שהמשטרה מכנה "ראש ארגון הפשע" מאיר אברג'יל

יגאל לנדאו הכחיש אמש בחריפות שהוא, או מישהו מאנשי חברת חיפושי הגז והנפט "רציו" שהוא עומד בראשה, היה באיזשהו מגע עם עבריינים. הערב אנחנו מפרסמים את עדותו בשבועה בפני הבורר אסף ברם. לנדאו מתאר בפירוט רב את המסלול שעשה ואת המניעים שהביאו אותו לפנות לבוררות אצל מאיר אברג'יל.

לנדאו לדבריו חש מאויים מהקבלן האשקלוני שלומי שוקרון, בעל מניות מיעוט בחברת "רציו". "שלומי שוקרון הפעיל עלינו איומים ולחצים", אמר בעדותו בפני הבורר ברם. "הוא התייצב במשרדי עם אדם שהציג את עצמו כאדם שהיה בכלא, עבריין. היו ביקורי בית אצל שותפי ע"י אותו עבריין, שהשמיע איומים במקרה שלי על ילדיי, עשה ביקורי בית, השאיר מעטפות על האוטו שלי וכתוצאה מכך פניתי לחברת שמירה".

פרקליטו של שוקרון, עו"ד אורי קידר, חקר את לנדאו. "למה לא פנית למשטרה?", הוא שאל אותו. "לא פניתי למשטרה, לא הגשתי תלונה, התייעצתי עם איש משטרה בכיר מה לעשות", ענה לנדאו. "סיפרתי מה שאני עובר, והבנתי שבניגוד למה שרואים בטלוויזיה, צוות של היחידה הסמויה לא יתמקד לי במשרד מתחת לארונות, בבית ובאוטו, וינהל מעקבים והאזנות. אלה סדרי העדיפויות של משטרת ישראל".

"איימו על הילדים שלי - פעלתי בתגובה"

בהמשך תיאר לנדאו עם מי הגיע, וביוזמת מי נפגש עם מאיר אברג'יל. "הפנייה למאיר אברג'יל הייתה ביוזמתו של בעל חברת השמירה", סיפר בעדותו בפני הבורר. "הוא אמר שיש צורך לערב אישיות מאוד מכובדת. בהתחלה הוא לא אמר את שמו, אבל היום אני יודע שהכוונה הייתה למאיר אברג'יל".

תחילה הם נפגשו ברחוב, אחר כך הם נפגשו בווילה של אברג'יל בווילה שלו בכפר טרומן. "הוא שאל אותי אם אני רוצה שהוא יפתור לי את הבעיה, ואני אמרתי לו שאין צורך - שאני עובד מול חברת השמירה". בהמשך הסביר מדוע נוצר הקשר עם אברג'יל: "איימו על הילדים שלי, פעלתי בתגובה. לא יזמתי, לא התחלתי, לא עשיתי. הגנתי על ילדיי ואעשה כך תמיד. פעלתי בדרך הנכונה ביותר שנראתה לי באותו הרגע על מנת לסיים את האיומים האלה כלפיי".

אמש פרסמנו כאן שעכשיו מבקש שלומי שוקרון לבטל את הסכם הבוררות בטענה כי נכתב בכפייה תחת איומי עבריינים. חברת "רציו" חוזרת וטוענת כי ראשיה הם הקורבן כאן, את הפנייה לעבריינים הם ממשיכים משום מה להכחיש.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק