חשד: נהגי הסעות נטשו ילד נכה בן 7 לבד ברחוב

אם מפתח תקווה, שבנה נפגע בפרשת רמדיה ונותר עם 100% נכות, הגישה תלונה במשטרה נגד 2 נהגי חברת הסעות בחשד להזנחת בנה חסר הישע. לדברי האם, הנהגים נטשו את הילד לבדו ברחוב בשתי פעמים שונות עם תום לימודיו וללא השגחת מבוגר. עובדי חברת ההסעות נחקרו וטענו בתגובה: ההשגחה אינה כלולה בהסכם עמנו

אין גבול לאטימות: משטרת פתח תקווה פתחה בחקירה נגד שני נהגי הסעות ובעל חברת הסעות בעיר בחשד שהזניחו קטין חסר ישע לבדו ברחוב - רק משום שלא הופיע בהסכם ההעסקה עמם סעיף שאומר שלא משאירים ילד נכה ברחוב ללא השגחה.

האם, שמתגוררת בפתח תקווה, התלוננה במשטרה נגד חברת ההסעות בטענה שבשתי פעמים שונות, נהגים של החברה השאירו את בנה לבדו ברחוב עם תום לימודיו ללא השגחת מבוגר.

עדיין לא ברור כמה זמן שהה הילד לבדו עד שהגיעו לאסוף אותו לביתו, אך חשוב להדגיש שמדובר בילד בן 7 שלומד במערכת החינוך המיוחד. מצבו הרפואי בעקבות פגיעתו מתחליף החלב "רמדיה" שגרם לו ל-100% נכות, מחייב את המשפחה להעניק לו טיפול מיוחד שכולל גם הסעה מיוחדת מבית הספר ואליו. אמו של הילד סמכה על נהגי חברת ההסעות שימלאו את תפקידם באחריות - אך לצערה הרב היא גילתה שההיפך הוא הנכון.

לטענת האם, בשתי פעמים שונות, כשהגיעה לאסוף את בנה, גילתה שהוא ממתין לבדו ברחוב בזמן שנהג ההסעות המשיך לדרכו. אחרי הפעם השנייה היא החליטה לפנות למשטרה והגישה תלונה נגד הנהגים ונגד בעל החברה. בעקבות התלונה השלושה זומנו לחקירה, בה טענו כי הסכם ההעסקה שלהם כולל הסעה בלבד, ואין להם מחויבות להשגיח על הילד. זו הסיבה לטענתם שהחליטו לנטוש את הילד הנכה לבדו ברחוב, מבלי שיש לו יכולת לדאוג לעצמו.

"הילד סובל מטראומה וחזר להרטיב בלילות"

בשיחה עם ערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט סיפרה האם מדוע פנתה למשטרה. "בני לומד בחינוך המיוחד לאחר שנפגע בנובמבר 2003 בפרשת רמדיה, ולכן מגיעה לו הסעה לבית הספר. הנוהל היה שאוספים אותו מבית הספר ומסיעים אותו לצהרון, אבל השבוע הוחלט שמחזירים את הילד למקום שממנו לקחו אותו, ובלי ליידע אותי ובלי לומר לי, הם הסיעו אותו הביתה, השאירו אותו על המדרכה ונסעו".

"מדובר בילד עם 100% נכות שהרופאים לא נתנו לו סיכויים לחיות. בעקבות הטיפול שהענקנו לו הוא התקדם והיום הם מגדירים אותו נס רפואי. הוא הולך על רגליו אבל הוא לא עולה או יורד מדרגות. בנוסף הוא סובל מבעיות עצבים ופגיעה במערכת השמיעה", ציינה האם והוסיפה שכדי להגיע הביתה הוא צריך לרדת מדרגות - משימה שמוגדרת בלתי אפשרית בשבילו.

"כשהבנתי שהוא ממתין לבדו ברחוב, התקשרתי לאחי שהיה באזור והוא מצא את הילד מאוד מבוהל. הוא בכה וסובל מאז מטראומה שגרמה לו לשוב להרטיב במכנסיו גם בלילות", סיפרה האם. "כשפניתי לחברה נתקלתי בזלזול ובאזניים ערלות והחלטתי לפנות למשטרה".

עם תום חקירתם שוחררו השלושה בתנאי ערובה וממצאי החקירה יועברו בימים הקרובים לידי פרקליטות מחוז המרכז לשם בחינתו המשפטית של התיק.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק