אחרי 24 שנה: נתפס רוצח נמלט

עלי קראעין, תושב מזרח י-ם, נעצר בארה"ב בגין עבירות הונאה, אלא שעם מעצרו התברר: מדובר ברוצח של אמירה גריף ז"ל במלון דיפלומט בת"א, שנמלט מהארץ מיד לאחר הרצח בשנות ה-80. שביעות רצון רבה נרשמה אתמול במשטרת מרחב ירקון עם הגעתו של החשוד ברצח לנתב"ג

פרשת רצח שאירע לפני יותר מעשרים שנה הסתיימה אתמול בהסגרה: הרשויות בארצות הברית הסגירו אתמול לידי משטרת ישראל את עלי קראעין, תושב מזרח ירושלים, שרצח אישה בתל אביב לפני לא פחות מ-24 שנה. הסגרתו של העבריין הנמלט התבצעה הודות למעצרו בגין עבירות הונאה בארצות הברית, שחשפו גם את עברו.

קראעין, תושב מזרח ירושלים בן 56, רצח את אמירה גריף ז"ל על רקע רומנטי במלון דיפלומט ברחוב הירקון בתל אביב ביום הראשון של שנת 1986. כבר אז חשדו בו בלשי המשטרה, אולם שעות ספורות לאחר הרצח הוא נמלט מהארץ לירדן מתוך כוונה למצוא מקלט בארצות הברית. הוא הצליח להתחמק מידי החוק במשך 16 שנים - אלא שהאיש לא השכיל להתרחק מהעולם הפלילי.

בשנת 2002 הוא נעצר ונשפט בגין עבירות הונאה. עם מעצרו נחשף עברו הפלילי, ובעקבות שיתוף פעולה של רשויות החוק האמריקניות והישראליות - הוא הוסגר אתמול לידי המשטרה בישראל.

למרות שלא שהה בישראל במשך כל אותן שנים, עם הגעתו לשדה התעופה הוא לא זכה לקבלת פנים חמה במיוחד. הוא נעצר מיד והועבר לחקירת צוות חקירה מיוחד שהוקם במרחב ירקון, שם ינסו להשלים את פרטי הרצח החסרים. בהמשך היום הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

הסגרתו של קראעין התאפשרה הודות לשיתוף פעולה בין המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, חוליית האינטרפול ומרחב ירקון במשטרת ישראל. תיק ההסגרה טופל על-ידי עורכות הדין טל ורנר-קלינג ויעל ביטון מהמחלקה הבינלאומית של הפרקליטות.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק