ת"א: גנב רכב נורה למוות ע"י שוטר

פליטת כדור הובילה למוות: צעיר מהשטחים שנחשד בגניבת רכב הבוקר בשכונת צהלה בת"א נורה בגבו על ידי שוטר במהלך ניסיון לכבול אותו באזיקים. צוותי טיפול נמרץ שהגיעו למקום ניסו להציל את חייו אך נאלצו לקבוע את מותו במקום. מח"ש כבר פתחה בחקירת האירוע החמור

אירוע חמור הבוקר בתל אביב: צעיר בשנות ה-20 לחייו מהכפר עקב שליד רמאללה, שניסה ככל הנראה לגנוב רכב שחנה בצד הרחוב בשכונת צהלה בצפון העיר, נורה למוות במהלך המעצר ככל הנראה מפליטת כדור של שוטר.

האירוע התרחש ברחוב צ'מרינסקי 10 בשכונת צהלה. שוטרי סיור מתחנת משטרת צפון תל אביב הבחינו בכנופיה של ארבעה חשודים, תושבי מזרח ירושלים והשטחים המוכרים למשטרה ממקרים קודמים של גניבת רכב, מנסים לפרוץ לשלושה כלי רכב. 

במשטרה טוענים כי מדובר בכנופיה המוכרת בכינוי "כנופית גולף", שעוסקת בתקופה האחרונה בגניבת כלי רכב מסוג פולקסוואגן גולף. הרכב שאותו ניסו לגנוב שייך לנאווה שילר, בכירה בפרקליטות מחוז המרכז, המתגוררת בסמוך.

המשטרה טוענת: הפורצים התנפלו על השוטרים

לטענת המשטרה, החשודים הבחינו בשוטרים והתנפלו עליהם. במהלך המאבק בין השוטרים לחשודים בניסיון הגניבה ככל הנראה נפלט כדור מאקדח של אחד השוטרים ופגע בגבו של החשוד, שנפצע באורח אנוש.

בסיום האירוע הצליחו השוטרים לעצור שניים מתוך ארבעת החשודים. חשוד נוסף נמלט מהמקום ובשעה זו נערכות סריקות אחריו.

צוות מד"א שהגיע לזירה ניסה לטפל בחשוד שהיה באותה העת במצב אנוש. בתום מאמצי ההחייאה שנמשכו מספר דקות, נאלץ הרופא במקום לקבוע את מותו. צוות של המחלקה לחקירת שוטרים כבר הגיע למקום על מנת לפתוח בחקירת האירוע.

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של השוטר, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הלקוח שלו מסר את גרסתו במחלקה לחקירות שוטרים והוא משתף פעולה עם חוקריו. לדבריו של אמיר, השוטר סיפר בחקירתו שבזמן שניסה לעצור את החשוד נפלט כדור מנשקו וגרסתו נתמכת על ידי עדים שהיו במקום.

דמיון רב לאירוע הירי של שחר מזרחי

האירוע הבוקר בתל אביב מזכיר במידה רבה את האירוע במהלכו נורה גנב רכב על ידי השוטר שחר מזרחי. לפני מספר שבועות החל השוטר לשעבר מזרחי, מי שהורשע בהריגת פורץ במהלך מילוי תפקידו, לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו. מזרחי נידון בבית המשפט המחוזי ל-15 חודשי מאסר, אולם בית המשפט העליון בראשות הנשיאה דורית ביניש החמיר את עונשו וגזר עליו 30 חודשי מאסר.

"אני מקבל הרבה כוחות ועוצמות מהציבור, מכל התמיכה", אמר מזרחי עם כניסתו לכלא. "זה הזמן והמקום לומר תודה לכולם על כל המאמצים שנעשו עד היום. הדרך שלנו מתחילה וכמו כל דבר שעברתי בהצטיינות - גם את זה אני אעבור בהצטיינות".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק