כך בני נוער מזייפים תעודות זהות - כדי לקנות אלכוהול

השר לביטחון הפנים הורה להגביר את הפיקוח על צעירים שקונים אלכוהול, אך מתברר שפעולות האכיפה יצרו תופעה מטרידה חדשה. המשטרה גילתה כי בני נוער מגיל 12 החלו לזייף תעודת זהות כדי לקנות אלכוהול, ולהיכנס למועדונים. מתברר שמדובר בתעשייה של ממש

לאחר שנאסרה מכירת אלכוהול בשעות הלילה והוחמרו הצעדים נגד פיצוציות ומועדונים שמשכרים קטינים, בני הנוער מחזירים מלחמה. עשרות תעודות זהות מזויפות נתפסו לאחרונה, ולמשטרה ברור שמדובר בתופעה.

מספר תעודות זהות מזויפות שנתפסו רק השבוע באילת. בפורומים באינטרנט יכולים בני הנוער למצוא שלל עצות כיצד להשיג לעצמם את התעודה הנכספת. ולמרות שרוב בני הנוער בוחרים בדרך של "עשה זאת בעצמך" במשטרה מדווחים כי נתקלו גם במקרים של סחר בתעודות המזויפות.

ותאמינו או לא, גם המוכרים בקיוסקים נפגעים מהתופעה. מי מהמוכרים שאינו מבחין בין הזיוף למקור ומוכר אלכוהול לקטינים, נאלץ לשלם את המחיר והמשטרה פשוט סוגרת לו את העסק.

במשטרה מבהירים כי הם יחמירו את האכיפה באזורי המועדונים נגד בני נוער שמחזיקים בתעודות מזויפות. אבל נראה שככל שיוחמרו החוקים נגד מכירת אלכוהול לקטינים כך ימצאו בני הנוער עוד שיטות כדי להשיג את מבוקשם.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק